Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Barty weer de beste in Miami

Tennisster Barty weer de beste in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft haar titel geprolongeerd op het hoog aangeschreven WTA-toernooi van Miami. De nummer 1 van de wereld zag in de finale haar Canadese opponente Bianca Andreescu in de tweede set geblesseerd opgeven. Barty had de eerste set met 6-3 gewonnen en stond in de tweede met 4-0 voor toen Andreescu aangaf niet verder te kunnen.

De 20-jarige Canadese, negende op de wereldranglijst, was even daarvoor door haar enkel gegaan. Ze riep de fysiotherapeut de baan op, maar een game later gaf ze op. Barty had het toernooi van Miami in 2019 ook gewonnen. Vorig jaar ging het evenement in Florida niet door vanwege de coronapandemie.

De 24-jarige Australische verstevigde met haar tiende WTA-titel haar eerste plek op de mondiale ranking. Barty won eerder dit jaar in de aanloop naar de Australian Open de Yarra Valley Classic in Melbourne.

Blessures

"Zo wil je een partij nooit eindigen", aldus Barty, die zei mee te leven met Andreescu. "Bianca heeft in haar nog prille carrière al veel blessures gehad. Dit was ons eerste duel, ik hoop dat er nog velen volgen. Hopelijk heeft ze dan geen last van blessures meer."

Andreesu won in 2019 de US Open, maar kwam vorig jaar helemaal niet in actie vanwege fysieke problemen. Ze maakte begin dit jaar op de Australian Open haar rentree.

Barty werd de zesde tennisster die haar titel in Miami prolongeerde. Ze staat nu in een select rijtje met Monica Seles, Arantxa Sánchez Vicario, Steffi Graf, Venus Williams en Serena Williams. De Australische kreeg vorige week in haar eerste partij in Miami tegen de Slowaakse qualifier Kristina Kucova bij een 5-2-achterstand in de derde set een matchpoint tegen, maar ze wist zich uit die uitzichtloze situatie te redden. Het bleek de opmaat richting titelprolongatie.

Meer uit Sport

Basketballer Post met Golden State uitgeschakeld in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.

1 uur geleden
Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

16 uur geleden
Na olympische wedstrijden opent Parijs zwembaden in de Seine

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.

16 uur geleden
Autosportbond FIA verlaagt straf voor vloeken na kritiek coureurs

EMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.

17 uur geleden
Tennisster Gauff plaatst zich voor halve finales in Rome

ROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).

17 uur geleden
Veertien Nederlandse judoka's naar WK in Boedapest

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.

19 uur geleden
Rozetruidrager Pedersen tot einde carrière bij Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.

23 uur geleden