Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Barty verslaat Kenin en bereikt halve finales Adelaide

Tennisster Barty verslaat Kenin en bereikt halve finales Adelaide

ADELAIDE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, heeft op het WTA-toernooi van Adelaide de laatste vier bereikt. De 25-jarige Barty versloeg in de kwartfinales de Amerikaanse Sofia Kenin in twee sets: 6-3 6-4. De Australische was in Adelaide na een 'bye' in de eerste ronde haar seizoen gestart met een zege op een andere Amerikaanse, het 17-jarige talent Cori Gauff.

Barty serveerde bijzonder sterk. Ze sloeg zeventien aces en won op haar eerste service bijna alle punten. Kenin kreeg in ruim een uur tijd geen enkele breakkans. De Amerikaanse, in 2020 winnares van de Australian Open en finaliste op Roland Garros, moest zelf in beide sets een keer haar service inleveren.

Barty gaat het in de halve finales opnemen tegen Iga Swiatek. De 20-jarige Poolse, in 2020 winnares van Roland Garros, versloeg tweevoudig Australian Open-kampioene Victoria Azarenka uit Belarus in drie sets: 6-3 2-6 6-1. Azarenka kreeg in de beslissende set last van een dijbeenblessure en meldde zich daarom af voor haar aansluitende partij in de halve finales van het dubbelspel.

In Melbourne haalden Naomi Osaka en Simona Halep de halve finales. De als eerste geplaatste Japanse, die later deze maand haar titel verdedigt op de Australian Open, versloeg Andrea Petkovic uit Duitsland in twee sets: 6-1 7-5. De Roemeense Halep, als tweede geplaatst, had ruim 2,5 uur nodig om Viktorija Golubic te verslaan: 6-2 5-7 6-4. De Zwitserse won een ronde eerder van de Nederlandse qualifier Lesley Pattinama-Kerkhove.

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

1 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

13 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

16 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

19 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

23 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

23 uur geleden