Tennisster Barty verslaat Kenin en bereikt halve finales Adelaide
ADELAIDE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, heeft op het WTA-toernooi van Adelaide de laatste vier bereikt. De 25-jarige Barty versloeg in de kwartfinales de Amerikaanse Sofia Kenin in twee sets: 6-3 6-4. De Australische was in Adelaide na een 'bye' in de eerste ronde haar seizoen gestart met een zege op een andere Amerikaanse, het 17-jarige talent Cori Gauff.
Barty serveerde bijzonder sterk. Ze sloeg zeventien aces en won op haar eerste service bijna alle punten. Kenin kreeg in ruim een uur tijd geen enkele breakkans. De Amerikaanse, in 2020 winnares van de Australian Open en finaliste op Roland Garros, moest zelf in beide sets een keer haar service inleveren.
Barty gaat het in de halve finales opnemen tegen Iga Swiatek. De 20-jarige Poolse, in 2020 winnares van Roland Garros, versloeg tweevoudig Australian Open-kampioene Victoria Azarenka uit Belarus in drie sets: 6-3 2-6 6-1. Azarenka kreeg in de beslissende set last van een dijbeenblessure en meldde zich daarom af voor haar aansluitende partij in de halve finales van het dubbelspel.
In Melbourne haalden Naomi Osaka en Simona Halep de halve finales. De als eerste geplaatste Japanse, die later deze maand haar titel verdedigt op de Australian Open, versloeg Andrea Petkovic uit Duitsland in twee sets: 6-1 7-5. De Roemeense Halep, als tweede geplaatst, had ruim 2,5 uur nodig om Viktorija Golubic te verslaan: 6-2 5-7 6-4. De Zwitserse won een ronde eerder van de Nederlandse qualifier Lesley Pattinama-Kerkhove.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
11 minuten geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
27 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
31 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
3 uur geleden