Tennisster Barty uit de US Open na comeback Rogers
NEW YORK (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, is op de US Open verrassend uitgeschakeld door de Amerikaanse Shelby Rogers. De Australische verloor in de derde ronde na 2 uur en 8 minuten spelen in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (5).
De 28-jarige Rogers, de mondiale nummer 43, kwam in de derde set knap terug van een 5-2-achterstand en dwong een tiebreak af, nadat ze de tweede set kansloos had verloren. "Ik probeerde gewoon voor elk punt te vechten. Dat is zo cliché, sorry daarvoor", reageerde ze na afloop tegen het uitzinnige publiek. In de vierde ronde treft ze de Britse tiener Emma Raducanu.
Barty (25), dit jaar winnares op Wimbledon, is in New York nooit verder gekomen dan de vierde ronde. Ze nam zichzelf niets kwalijk. "Ik had fysiek en mentaal gewoon te weinig in de tank, maar dat is ok", zei de Australische. "Deze nederlaag is niet erg. Ik ga rustig slapen in het besef dat ik alles heb gegeven dat ik kon. Het was gewoonweg niet genoeg."
Barty won elf van de veertien games nadat ze de eerste set had verloren, werd daarna twee keer gebroken nadat ze serveerde voor de wedstrijd waarna een tiebreak de beslissing moest brengen. "Het is nooit fijn wanneer je een aantal kansen hebt om de partij uit te serveren en dat niet lukt. Het is teleurstellend maar je moet er ook weer niet te lang bij stilstaan. We gaan nu terug naar de tekentafel, kijken waar we aan moeten werken en wat we de rest van het jaar nog willen."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
14 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
15 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
17 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden