Tennisster Barty uit de US Open na comeback Rogers
NEW YORK (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, is op de US Open verrassend uitgeschakeld door de Amerikaanse Shelby Rogers. De Australische verloor in de derde ronde na 2 uur en 8 minuten spelen in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (5).
De 28-jarige Rogers, de mondiale nummer 43, kwam in de derde set knap terug van een 5-2-achterstand en dwong een tiebreak af, nadat ze de tweede set kansloos had verloren. "Ik probeerde gewoon voor elk punt te vechten. Dat is zo cliché, sorry daarvoor", reageerde ze na afloop tegen het uitzinnige publiek. In de vierde ronde treft ze de Britse tiener Emma Raducanu.
Barty (25), dit jaar winnares op Wimbledon, is in New York nooit verder gekomen dan de vierde ronde. Ze nam zichzelf niets kwalijk. "Ik had fysiek en mentaal gewoon te weinig in de tank, maar dat is ok", zei de Australische. "Deze nederlaag is niet erg. Ik ga rustig slapen in het besef dat ik alles heb gegeven dat ik kon. Het was gewoonweg niet genoeg."
Barty won elf van de veertien games nadat ze de eerste set had verloren, werd daarna twee keer gebroken nadat ze serveerde voor de wedstrijd waarna een tiebreak de beslissing moest brengen. "Het is nooit fijn wanneer je een aantal kansen hebt om de partij uit te serveren en dat niet lukt. Het is teleurstellend maar je moet er ook weer niet te lang bij stilstaan. We gaan nu terug naar de tekentafel, kijken waar we aan moeten werken en wat we de rest van het jaar nog willen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
23 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
27 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Niet alleen de Nederlandse shorttrackers zelf, maar ook bondscoach Niels Kerstholt was na het mislopen van een medaille op de olympische gemengde aflossing aangeslagen. "Dan ben je zoveel sneller en zoveel beter en dan gebeurt dit. Dat raakt me, dat zie je nu ook", zei hij na afloop van de race tegen Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena, daarbij doelend op zijn natte ogen.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won dinsdag in twee sets van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard: 6-4 6-4. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Quentin Halys, die won van Mees Röttgering.
1 uur geleden