Tennisster Barty uit de US Open na comeback Rogers
NEW YORK (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, is op de US Open verrassend uitgeschakeld door de Amerikaanse Shelby Rogers. De Australische verloor in de derde ronde na 2 uur en 8 minuten spelen in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (5).
De 28-jarige Rogers, de mondiale nummer 43, kwam in de derde set knap terug van een 5-2-achterstand en dwong een tiebreak af, nadat ze de tweede set kansloos had verloren. "Ik probeerde gewoon voor elk punt te vechten. Dat is zo cliché, sorry daarvoor", reageerde ze na afloop tegen het uitzinnige publiek. In de vierde ronde treft ze de Britse tiener Emma Raducanu.
Barty (25), dit jaar winnares op Wimbledon, is in New York nooit verder gekomen dan de vierde ronde. Ze nam zichzelf niets kwalijk. "Ik had fysiek en mentaal gewoon te weinig in de tank, maar dat is ok", zei de Australische. "Deze nederlaag is niet erg. Ik ga rustig slapen in het besef dat ik alles heb gegeven dat ik kon. Het was gewoonweg niet genoeg."
Barty won elf van de veertien games nadat ze de eerste set had verloren, werd daarna twee keer gebroken nadat ze serveerde voor de wedstrijd waarna een tiebreak de beslissing moest brengen. "Het is nooit fijn wanneer je een aantal kansen hebt om de partij uit te serveren en dat niet lukt. Het is teleurstellend maar je moet er ook weer niet te lang bij stilstaan. We gaan nu terug naar de tekentafel, kijken waar we aan moeten werken en wat we de rest van het jaar nog willen."
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
21 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
23 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden