Tennisster Barty uit de US Open na comeback Rogers
NEW YORK (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, is op de US Open verrassend uitgeschakeld door de Amerikaanse Shelby Rogers. De Australische verloor in de derde ronde na 2 uur en 8 minuten spelen in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (5).
De 28-jarige Rogers, de mondiale nummer 43, kwam in de derde set knap terug van een 5-2-achterstand en dwong een tiebreak af, nadat ze de tweede set kansloos had verloren. "Ik probeerde gewoon voor elk punt te vechten. Dat is zo cliché, sorry daarvoor", reageerde ze na afloop tegen het uitzinnige publiek. In de vierde ronde treft ze de Britse tiener Emma Raducanu.
Barty (25), dit jaar winnares op Wimbledon, is in New York nooit verder gekomen dan de vierde ronde. Ze nam zichzelf niets kwalijk. "Ik had fysiek en mentaal gewoon te weinig in de tank, maar dat is ok", zei de Australische. "Deze nederlaag is niet erg. Ik ga rustig slapen in het besef dat ik alles heb gegeven dat ik kon. Het was gewoonweg niet genoeg."
Barty won elf van de veertien games nadat ze de eerste set had verloren, werd daarna twee keer gebroken nadat ze serveerde voor de wedstrijd waarna een tiebreak de beslissing moest brengen. "Het is nooit fijn wanneer je een aantal kansen hebt om de partij uit te serveren en dat niet lukt. Het is teleurstellend maar je moet er ook weer niet te lang bij stilstaan. We gaan nu terug naar de tekentafel, kijken waar we aan moeten werken en wat we de rest van het jaar nog willen."
Meer uit Sport
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
2 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
4 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
7 uur geleden