Tennisster Barty naar kwartfinales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft bij de Australian Open de kwartfinale bereikt. De als eerste geplaatste Australische won in drie sets van de Amerikaanse Alison Riske: 6-3 1-6 6-4.
Barty, de huidige nummer 1 van de wereld, evenaarde daarmee haar beste prestatie in Melbourne. Vorig jaar kwam ze ook tot de kwartfinales, waarin ze verloor van Petra Kvitova. De als achttiende geplaatste Riske was nog niet eerder tot de vierde ronde gekomen op de Australian Open.
De Australische treft in de kwartfinales opnieuw Kvitova. De Tsjechische versloeg eerder zondag de Griekse Maria Sakkari in drie sets (6-7 (4) 6-3 6-2).
Dubbele fout
Barty begon overtuigend tegen Riske en nam meteen een 3-0 voorsprong in games. Dat leverde haar ook de winst in de eerste set op. In de tweede set was het omgekeerd. Riske brak de nummer 1 van de wereld twee keer en won de set met 6-1. Barty sloeg 12 onnodige fouten en won nauwelijks punten op haar tweede opslag.
In de derde set liep de Australische uit naar een 4-1-voorsprong. Riske knokte zich echter terug tot 4-4. Op 5-4 kreeg Barty haar eerste matchpoint op de opslag van de Amerikaanse. Riske maakte het gemakkelijk voor haar tegenstandster. Met een dubbele fout gaf ze de zege aan Barty.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft net als in 2022 de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime veroverde zo voor de tweede keer in haar loopbaan de gele trui. Wiebes was in het Zwitserse Lausanne de snelste in een massasprint na een etappe van 138 kilometer.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime veroverde net als in 2022 de gele trui.
9 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (26) heeft zaterdag de Clásica San Sebastián gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was voor de vierde keer de snelste in de eendaagse koers met start en finish in de Noord-Spaanse havenstad. De Ecuadoraan Richard Carapaz (33) werd tweede. De Brit Ben Tulett werd op 29 seconden derde.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Tour de France Femmes is zaterdag in het Zwitserse Lausanne van start gegaan. Het is de vijfde editie van de Tour bij de vrouwen in de moderne uitvoering. De vier voorgaande edities kenden twee keer een Nederlandse winnaar: Annemiek van Vleuten (2022) en Demi Vollering (2023).
12 uur geledenVEJLE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de eerste drie etappes van de Ronde van Denemarken gewonnen. Vrijdag was de Belg van Visma - Lease a Bike de beste in een heuvelachtige rit van Fredericia naar Vejle. De Slowaak Lukáš Kubiš van Unibet Rose Rockets werd tweede, voor Van Aerts Franse ploeggenoot Christophe Laporte.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.
2 dagen geleden