Tennisster Barty naar kwartfinales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft bij de Australian Open de kwartfinale bereikt. De als eerste geplaatste Australische won in drie sets van de Amerikaanse Alison Riske: 6-3 1-6 6-4.
Barty, de huidige nummer 1 van de wereld, evenaarde daarmee haar beste prestatie in Melbourne. Vorig jaar kwam ze ook tot de kwartfinales, waarin ze verloor van Petra Kvitova. De als achttiende geplaatste Riske was nog niet eerder tot de vierde ronde gekomen op de Australian Open.
De Australische treft in de kwartfinales opnieuw Kvitova. De Tsjechische versloeg eerder zondag de Griekse Maria Sakkari in drie sets (6-7 (4) 6-3 6-2).
Dubbele fout
Barty begon overtuigend tegen Riske en nam meteen een 3-0 voorsprong in games. Dat leverde haar ook de winst in de eerste set op. In de tweede set was het omgekeerd. Riske brak de nummer 1 van de wereld twee keer en won de set met 6-1. Barty sloeg 12 onnodige fouten en won nauwelijks punten op haar tweede opslag.
In de derde set liep de Australische uit naar een 4-1-voorsprong. Riske knokte zich echter terug tot 4-4. Op 5-4 kreeg Barty haar eerste matchpoint op de opslag van de Amerikaanse. Riske maakte het gemakkelijk voor haar tegenstandster. Met een dubbele fout gaf ze de zege aan Barty.
Meer uit Sport
COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
17 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
4 uur geleden