Tennisster Barty naar kwartfinales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft bij de Australian Open de kwartfinale bereikt. De als eerste geplaatste Australische won in drie sets van de Amerikaanse Alison Riske: 6-3 1-6 6-4.
Barty, de huidige nummer 1 van de wereld, evenaarde daarmee haar beste prestatie in Melbourne. Vorig jaar kwam ze ook tot de kwartfinales, waarin ze verloor van Petra Kvitova. De als achttiende geplaatste Riske was nog niet eerder tot de vierde ronde gekomen op de Australian Open.
De Australische treft in de kwartfinales opnieuw Kvitova. De Tsjechische versloeg eerder zondag de Griekse Maria Sakkari in drie sets (6-7 (4) 6-3 6-2).
Dubbele fout
Barty begon overtuigend tegen Riske en nam meteen een 3-0 voorsprong in games. Dat leverde haar ook de winst in de eerste set op. In de tweede set was het omgekeerd. Riske brak de nummer 1 van de wereld twee keer en won de set met 6-1. Barty sloeg 12 onnodige fouten en won nauwelijks punten op haar tweede opslag.
In de derde set liep de Australische uit naar een 4-1-voorsprong. Riske knokte zich echter terug tot 4-4. Op 5-4 kreeg Barty haar eerste matchpoint op de opslag van de Amerikaanse. Riske maakte het gemakkelijk voor haar tegenstandster. Met een dubbele fout gaf ze de zege aan Barty.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
28 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
14 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geleden