Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Barty naar kwartfinales Australian Open

Tennisster Barty naar kwartfinales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft bij de Australian Open de kwartfinale bereikt. De als eerste geplaatste Australische won in drie sets van de Amerikaanse Alison Riske: 6-3 1-6 6-4.

Barty, de huidige nummer 1 van de wereld, evenaarde daarmee haar beste prestatie in Melbourne. Vorig jaar kwam ze ook tot de kwartfinales, waarin ze verloor van Petra Kvitova. De als achttiende geplaatste Riske was nog niet eerder tot de vierde ronde gekomen op de Australian Open.

De Australische treft in de kwartfinales opnieuw Kvitova. De Tsjechische versloeg eerder zondag de Griekse Maria Sakkari in drie sets (6-7 (4) 6-3 6-2).

Dubbele fout

Barty begon overtuigend tegen Riske en nam meteen een 3-0 voorsprong in games. Dat leverde haar ook de winst in de eerste set op. In de tweede set was het omgekeerd. Riske brak de nummer 1 van de wereld twee keer en won de set met 6-1. Barty sloeg 12 onnodige fouten en won nauwelijks punten op haar tweede opslag.

In de derde set liep de Australische uit naar een 4-1-voorsprong. Riske knokte zich echter terug tot 4-4. Op 5-4 kreeg Barty haar eerste matchpoint op de opslag van de Amerikaanse. Riske maakte het gemakkelijk voor haar tegenstandster. Met een dubbele fout gaf ze de zege aan Barty.

Meer uit Sport

Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

57 minuten geleden
Pogačar wint derde etappe Tour de France en neemt gele trui over

LES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.

1 uur geleden
Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

6 uur geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

22 uur geleden
Tennisser Djokovic eerste kwartfinalist op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.

23 uur geleden
Wielrenner Molenaar neemt bolletjestrui over van Pogačar in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.

23 uur geleden
Leclerc wint GP Groot-Brittannië, Verstappen valt in slotfase uit

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.

1 dag geleden