Tennisster Barty met negende toernooizege naar Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty kan met vertrouwen aan de Australian Open beginnen. De aanvoerster van de wereldranglijst schreef zondag de Yarra Valley Classic op haar naam, een van de voorbereidingstoernooien in Melbourne. Barty won de finale van de Spaanse Garbiñe Muguruza met 7-6 (3) 6-4.
Het was de negende toernooizege voor de 24-jarige Barty, die haar eerste toernooi in elf maanden speelde. Vanwege de coronapandemie durfde ze niet te reizen en ontbrak ze vorig jaar op de toernooien die werden afgewerkt na de lange coronapauze.
Barty begint als een van de favorieten voor de eindzege aan de grand slam in haar thuisland. "Ik voel geen extra druk, het maakt voor mij geen verschil of het een grand slam is of een gewoon toernooi. Ik hou van spelen in Australië en ben goed voorbereid", aldus Barty. Ze speelt dinsdag haar partij uit de eerste ronde tegen Danka Kovinic uit Montenegro.
De Belgische Elise Mertens boekte ook succes in aanloop naar de Australian Open. De nummer 20 van de wereld won zondag de Gippsland Trophy, een ander voorbereidingstoernooi in Melbourne. Mertens versloeg in de finale de Estse Kaia Kanepi met 6-4 en 6-1. Het was de zesde toernooizege voor Belgisch beste tennisster.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
7 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden