Tennisster Barty met negende toernooizege naar Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty kan met vertrouwen aan de Australian Open beginnen. De aanvoerster van de wereldranglijst schreef zondag de Yarra Valley Classic op haar naam, een van de voorbereidingstoernooien in Melbourne. Barty won de finale van de Spaanse Garbiñe Muguruza met 7-6 (3) 6-4.
Het was de negende toernooizege voor de 24-jarige Barty, die haar eerste toernooi in elf maanden speelde. Vanwege de coronapandemie durfde ze niet te reizen en ontbrak ze vorig jaar op de toernooien die werden afgewerkt na de lange coronapauze.
Barty begint als een van de favorieten voor de eindzege aan de grand slam in haar thuisland. "Ik voel geen extra druk, het maakt voor mij geen verschil of het een grand slam is of een gewoon toernooi. Ik hou van spelen in Australië en ben goed voorbereid", aldus Barty. Ze speelt dinsdag haar partij uit de eerste ronde tegen Danka Kovinic uit Montenegro.
De Belgische Elise Mertens boekte ook succes in aanloop naar de Australian Open. De nummer 20 van de wereld won zondag de Gippsland Trophy, een ander voorbereidingstoernooi in Melbourne. Mertens versloeg in de finale de Estse Kaia Kanepi met 6-4 en 6-1. Het was de zesde toernooizege voor Belgisch beste tennisster.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
5 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
5 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden