Tennisster Barty laat zich verrassen in Brisbane
BRISBANE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty is op het WTA-toernooi van Brisbane in de tweede ronde blijven steken. De nummer 1 van de wereld liet zich voor eigen publiek verrassen door de Amerikaanse qualifier Jennifer Brady: 6-4 7-6 (4).
De 24-jarige Brady, de nummer 53 van de wereld, had in zeven pogingen nog nooit van een speelster uit de mondiale top tien gewonnen. "Dit is een beetje onwerkelijk. Ik sta echt te trillen, maar ik speelde erg goed", zei Brady, die in de eerste ronde al Maria Sjarapova had uitgeschakeld.
Barty maakte voorafgaand aan het toernooi bekend dat zij haar volledige prijzengeld zou doneren aan het Rode Kruis om de slachtoffers van de bosbranden in Australië te helpen. Ze sloeg in het enkelspel 22.050 Amerikaanse dollar bij elkaar, omgerekend bijna 20.000 euro. Barty is nog wel actief in het dubbelspel, samen met Kiki Bertens. Ze staan in de halve finales.
Brady neemt het in de kwartfinales op tegen Petra Kvitova, die geen problemen kende met de Russische qualifier Ljoedmila Samsonova: 6-3 6-2.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden