Tennisster Barty laat zich verrassen in Brisbane
BRISBANE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty is op het WTA-toernooi van Brisbane in de tweede ronde blijven steken. De nummer 1 van de wereld liet zich voor eigen publiek verrassen door de Amerikaanse qualifier Jennifer Brady: 6-4 7-6 (4).
De 24-jarige Brady, de nummer 53 van de wereld, had in zeven pogingen nog nooit van een speelster uit de mondiale top tien gewonnen. "Dit is een beetje onwerkelijk. Ik sta echt te trillen, maar ik speelde erg goed", zei Brady, die in de eerste ronde al Maria Sjarapova had uitgeschakeld.
Barty maakte voorafgaand aan het toernooi bekend dat zij haar volledige prijzengeld zou doneren aan het Rode Kruis om de slachtoffers van de bosbranden in Australië te helpen. Ze sloeg in het enkelspel 22.050 Amerikaanse dollar bij elkaar, omgerekend bijna 20.000 euro. Barty is nog wel actief in het dubbelspel, samen met Kiki Bertens. Ze staan in de halve finales.
Brady neemt het in de kwartfinales op tegen Petra Kvitova, die geen problemen kende met de Russische qualifier Ljoedmila Samsonova: 6-3 6-2.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
42 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
7 uur geleden