Tennisster Barty gaat in eigen land voor winst Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty hoopt in Melbourne de eerste Australische winnares van de Australian Open te worden sinds Chris O'Neil in 1978. De nummer 1 van de wereld neemt het vanaf 09.30 uur Nederlandse tijd in de finale op tegen de Amerikaanse Danielle Collins. Barty won drie van de voorgaande vier ontmoetingen, maar Collins zegevierde begin vorig jaar tijdens hun laatste duel in Adelaide.
De 28-jarige Amerikaanse, nummer 30 van de wereld, staat voor het eerst in de finale van een grandslamtoernooi. Drie jaar geleden bereikte ze al eens de halve finales in Melbourne. Barty won Roland Garros in 2019 en zegevierde vorig jaar op Wimbledon. Ze hoopt nu de Australian Open voor het eerst in 44 jaar een winnares uit eigen land te geven. Barty (25) is dit toernooi nog altijd zonder setverlies en verloor op weg naar de finale in zes partijen slechts 21 games.
Vorig jaar schreef Naomi Osaka de Australian Open op haar naam. De Japanse werd nu in de derde ronde uitgeschakeld. Bij de mannen gaat de finale zondag tussen de Spanjaard Rafael Nadal en Daniil Medvedev uit Rusland.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
3 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
1 dag geleden