Tennisster Barty gaat in eigen land voor winst Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty hoopt in Melbourne de eerste Australische winnares van de Australian Open te worden sinds Chris O'Neil in 1978. De nummer 1 van de wereld neemt het vanaf 09.30 uur Nederlandse tijd in de finale op tegen de Amerikaanse Danielle Collins. Barty won drie van de voorgaande vier ontmoetingen, maar Collins zegevierde begin vorig jaar tijdens hun laatste duel in Adelaide.
De 28-jarige Amerikaanse, nummer 30 van de wereld, staat voor het eerst in de finale van een grandslamtoernooi. Drie jaar geleden bereikte ze al eens de halve finales in Melbourne. Barty won Roland Garros in 2019 en zegevierde vorig jaar op Wimbledon. Ze hoopt nu de Australian Open voor het eerst in 44 jaar een winnares uit eigen land te geven. Barty (25) is dit toernooi nog altijd zonder setverlies en verloor op weg naar de finale in zes partijen slechts 21 games.
Vorig jaar schreef Naomi Osaka de Australian Open op haar naam. De Japanse werd nu in de derde ronde uitgeschakeld. Bij de mannen gaat de finale zondag tussen de Spanjaard Rafael Nadal en Daniil Medvedev uit Rusland.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
8 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
21 uur geleden