Tennisster Badosa een van de coronagevallen in bubbel Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Spaanse tennisster Paula Badosa is een van de coronagevallen in de 'tennisbubbel' in Melbourne. Dat heeft ze zelf via sociale media bekendgemaakt. De 23-jarige Badosa is de nummer 67 van de wereld.
"Ik heb slecht nieuws te melden: vandaag heb ik vernomen dat ik positief heb getest. Ik voel me niet goed en heb last van symptomen", schreef Badosa in een verklaring. "Ik ben naar een ander hotel overgebracht, waar ik onder medische begeleiding in isolatie verblijf. Ik hoop dat ik snel herstel."
De afgelopen dagen zouden meer spelers positief hebben getest, maar namen werden door de instanties en organisatie niet bekendgemaakt. Dinsdag ontkende toernooidirecteur Craig Tiley bovendien een verklaring van eerder op die dag waarin melding werd gemaakt van een aantal positief geteste tennissers. Woensdag kwam het nieuws dat opnieuw - of zoals Tiley beweert voor het eerst - tennissers een positieve test hebben afgeleverd.
Er bestaat onduidelijkheid over het aantal besmettingen. Meerdere uitslagen zijn bijgesteld, omdat het om restmateriaal van eerdere besmettingen gaat. De personen zijn dan niet besmettelijk.
De Australian Open begint op maandag 8 februari.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is het WK allround in Heerenveen begonnen met de tweede plaats op de 500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter reed 38,59 en moest alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden met 37,75. Titelverdedigster Joy Beune kwam tot 38,94 en werd daarmee zesde.
30 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen (28) heeft niets overgehouden aan zijn crash in de kwalificaties voor de GP van Melbourne. De viervoudig wereldkampioen liet uit voorzorg een scan van zijn handen maken. "Ik voel me helemaal goed, dat is het belangrijkste", stelde Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull Racing.
30 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft de zilveren medaille gewonnen op de afdaling bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. De Nederlander zette vroeg in de wedstrijd een scherpe richttijd neer. De Canadees Kurt Oatway, winnaar van het brons, gaf 0,18 seconde toe op De Langen. Het goud ging naar Jesper Pedersen uit Noorwegen, die ruim een seconde sneller was.
31 minuten geledenMONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
6 uur geleden