Tennisster Azarenka eenvoudig naar eindstrijd in Ostrava
OSTRAVA (ANP) - Victoria Azarenka heeft zich met overtuiging geplaatst voor de eindstrijd van het WTA-toernooi van Ostrava. De als vierde geplaatste Wit-Russin liet de Griekse Maria Sakkari met 6-1 6-3 kansloos.
De 31-jarige Azarenka, de nummer 14 van de wereld, kan haar tweede titel van het jaar veroveren. Eind augustus won ze het WTA-toernooi van Cincinnati, dat eenmalig in New York werd gespeeld. Op de US Open reikte ze tot de finale.
In de finale neemt Azarenka het zondag op tegen haar landgenote Aryna Sabalenka, die de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 6-4 versloeg. De als derde geplaatste Sabalenka baarde vrijdag opzien door tegen Sara Sorribes Tormo uit Spanje terug te komen na een 6-0 4-0-achterstand. Ze verloor in het restant zelfs geen game meer.
Het WTA-toernooi van Ostrava is het laatste grote toernooi op de WTA-kalender. Kiki Bertens besloot af te zien van deelname.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
7 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
9 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden