Tennisster Arantxa Rus uitgeschakeld op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd de eerste ronde van de Australian Open door te komen. Ze verloor van de Servische Olga Danilovic met 4-6 4-6.
"Ik liep de hele wedstrijd achter de feiten aan. Ik baal enorm dat ik verloren heb", werd Rus bij de NOS geciteerd. Ze verloor meteen haar eerste opslaggame, brak terug, maar leverde in de zevende game opnieuw haar service in. Ook in de tweede set overkwam haar dat in de zevende game, waarna Danilovic na 1 uur en 37 minuten haar eerste wedstrijdpunt benutte.
"Ik vond mezelf in de tweede set wel iets beter spelen dan in de eerste set. Het is jammer dat ik gebroken werd en vervolgens serveerde zij de wedstrijd goed uit. Het lag dicht bij elkaar vandaag, het is zonde dat ik een paar belangrijke games niet pakte", zei ze tegen de NOS.
Tweede ronde
Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen dinsdag in actie op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Griekspoor opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst. Die partij is de eerste avondwedstrijd in de Rod Laver Arena en begint om 09.00 uur Nederlandse tijd.
Suzan Lamens bereikte op de openingsdag al de tweede ronde. Ze neemt het woensdag op tegen de Zwitserse Belinda Bencic.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Alex Albon blijft als coureur actief voor Williams. Dat maakte het Formule 1-team dinsdag bekend. De 30-jarige Thai rijdt sinds 2022 bij het voormalige kampioensteam.
28 minuten geledenLISSABON (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Portugal is een onderzoek begonnen naar de dood van het 19-jarige wielertalent Finlay Tarling. De wielrenner uit Wales kwam vrijdag om het leven door een botsing met een auto tijdens de achtste etappe in de Ronde van Portugal. Die wagen was geen onderdeel van de officiële karavaan.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab blijft langer bij Team IKO-X2O, dat vanaf komend seizoen Team X2O Badkamers heet. Dat meldt de ploeg van coach Martin ten Hove. De 32-jarige sprinter had een contract tot en met de Olympische Spelen van Milaan dit jaar, die hij miste.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk (39) begint zaterdag aan zijn laatste Ronde van Spanje. Dat blijkt na de bekendmaking van de definitieve formatie van Visma-Lease a Bike voor de Vuelta. Verder verschijnen ook Wout van Aert, Matthew Brennan, Christophe Laporte, oud-winnaar Sepp Kuss, Ben Tulett, Bruno Armirail en Jørgen Nordhagen voor de Nederlandse ploeg aan de start.
5 uur geledenPITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
19 uur geleden