Tennisster Arantxa Rus uitgeschakeld op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd de eerste ronde van de Australian Open door te komen. Ze verloor van de Servische Olga Danilovic met 4-6 4-6.
"Ik liep de hele wedstrijd achter de feiten aan. Ik baal enorm dat ik verloren heb", werd Rus bij de NOS geciteerd. Ze verloor meteen haar eerste opslaggame, brak terug, maar leverde in de zevende game opnieuw haar service in. Ook in de tweede set overkwam haar dat in de zevende game, waarna Danilovic na 1 uur en 37 minuten haar eerste wedstrijdpunt benutte.
"Ik vond mezelf in de tweede set wel iets beter spelen dan in de eerste set. Het is jammer dat ik gebroken werd en vervolgens serveerde zij de wedstrijd goed uit. Het lag dicht bij elkaar vandaag, het is zonde dat ik een paar belangrijke games niet pakte", zei ze tegen de NOS.
Tweede ronde
Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen dinsdag in actie op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Griekspoor opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst. Die partij is de eerste avondwedstrijd in de Rod Laver Arena en begint om 09.00 uur Nederlandse tijd.
Suzan Lamens bereikte op de openingsdag al de tweede ronde. Ze neemt het woensdag op tegen de Zwitserse Belinda Bencic.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
9 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde. Olav Kooij werd vijfde, Rick Pluimers zevende.
12 uur geleden