Tennisster Arantxa Rus uitgeschakeld op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd de eerste ronde van de Australian Open door te komen. Ze verloor van de Servische Olga Danilovic met 4-6 4-6.
"Ik liep de hele wedstrijd achter de feiten aan. Ik baal enorm dat ik verloren heb", werd Rus bij de NOS geciteerd. Ze verloor meteen haar eerste opslaggame, brak terug, maar leverde in de zevende game opnieuw haar service in. Ook in de tweede set overkwam haar dat in de zevende game, waarna Danilovic na 1 uur en 37 minuten haar eerste wedstrijdpunt benutte.
"Ik vond mezelf in de tweede set wel iets beter spelen dan in de eerste set. Het is jammer dat ik gebroken werd en vervolgens serveerde zij de wedstrijd goed uit. Het lag dicht bij elkaar vandaag, het is zonde dat ik een paar belangrijke games niet pakte", zei ze tegen de NOS.
Tweede ronde
Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen dinsdag in actie op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Griekspoor opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst. Die partij is de eerste avondwedstrijd in de Rod Laver Arena en begint om 09.00 uur Nederlandse tijd.
Suzan Lamens bereikte op de openingsdag al de tweede ronde. Ze neemt het woensdag op tegen de Zwitserse Belinda Bencic.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
4 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
14 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
19 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
20 uur geleden