Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Andreescu wilde stoppen, maar maakt toch rentree

Tennisster Andreescu wilde stoppen, maar maakt toch rentree

STUTTGART (ANP) - De Canadese tennisster Bianca Andreescu heeft serieus overwogen haar carrière op 21-jarige leeftijd al te beëindigen. De Canadese, die in 2019 de US Open won, besloot na een mentaal hersteltraject echter om toch door te gaan. Andreescu maakt deze week in Stuttgart haar rentree op de WTA Tour.

De Canadese, afgezakt naar de 121e plek op de wereldranglijst, komt op het Duitse gravel voor het eerst sinds vorig jaar oktober weer in actie. "Ik ga heel eerlijk zijn, ik wilde stoppen met deze sport", zegt Andreescu op de website van de WTA. "Het ging echt heel slecht met me. Het was een opeenstapeling van alles wat de afgelopen 2,5 jaar is gebeurd."

Andreescu verbaasde de tenniswereld in 2019 door eerst de prestigieuze toernooien van Indian Wells en Toronto te winnen en daarna ook de US Open. De tiener versloeg de Amerikaanse superster Serena Williams in de finale en bereikte de vierde plaats op de wereldranglijst. Daarna kreeg Andreescu echter te maken met blessures, druk en mentale problemen.

Mentale welzijn

"Ik identificeerde mezelf te veel met mijn resultaten. Als ik verloor, dan haatte ik mezelf. Als ik won, dan hield ik van mezelf. Al kon ik ook dan hard zijn voor mezelf, omdat ik niet blij was met een bepaalde game in de partij", aldus Andreescu. "Ik was heel kritisch op mezelf en dat was erg ongezond. De mensen om me heen zeiden wel dat ik dit en dat moest doen, maar het kwam niet echt binnen. Ik zat in mijn eigen wereld."

De Canadese nam een pauze om afstand te nemen van haar sport en een 'normaal' leven te leiden. Ze ging ook in retraite in Costa Rica, om aan haar mentale welzijn te werken. "Ik zat in mijn eigen 'bubbel' met meditaties, yoga en al die hippie-dingen waar ik van hou. Ik neem alles wat ik heb geleerd mee bij mijn terugkeer op de WTA Tour", aldus Andreescu, die het dinsdag in Stuttgart opneemt tegen de Duitse Jule Niemeier.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

7 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

9 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

11 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

12 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

12 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden