Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Andreescu wilde stoppen, maar maakt toch rentree

Tennisster Andreescu wilde stoppen, maar maakt toch rentree

STUTTGART (ANP) - De Canadese tennisster Bianca Andreescu heeft serieus overwogen haar carrière op 21-jarige leeftijd al te beëindigen. De Canadese, die in 2019 de US Open won, besloot na een mentaal hersteltraject echter om toch door te gaan. Andreescu maakt deze week in Stuttgart haar rentree op de WTA Tour.

De Canadese, afgezakt naar de 121e plek op de wereldranglijst, komt op het Duitse gravel voor het eerst sinds vorig jaar oktober weer in actie. "Ik ga heel eerlijk zijn, ik wilde stoppen met deze sport", zegt Andreescu op de website van de WTA. "Het ging echt heel slecht met me. Het was een opeenstapeling van alles wat de afgelopen 2,5 jaar is gebeurd."

Andreescu verbaasde de tenniswereld in 2019 door eerst de prestigieuze toernooien van Indian Wells en Toronto te winnen en daarna ook de US Open. De tiener versloeg de Amerikaanse superster Serena Williams in de finale en bereikte de vierde plaats op de wereldranglijst. Daarna kreeg Andreescu echter te maken met blessures, druk en mentale problemen.

Mentale welzijn

"Ik identificeerde mezelf te veel met mijn resultaten. Als ik verloor, dan haatte ik mezelf. Als ik won, dan hield ik van mezelf. Al kon ik ook dan hard zijn voor mezelf, omdat ik niet blij was met een bepaalde game in de partij", aldus Andreescu. "Ik was heel kritisch op mezelf en dat was erg ongezond. De mensen om me heen zeiden wel dat ik dit en dat moest doen, maar het kwam niet echt binnen. Ik zat in mijn eigen wereld."

De Canadese nam een pauze om afstand te nemen van haar sport en een 'normaal' leven te leiden. Ze ging ook in retraite in Costa Rica, om aan haar mentale welzijn te werken. "Ik zat in mijn eigen 'bubbel' met meditaties, yoga en al die hippie-dingen waar ik van hou. Ik neem alles wat ik heb geleerd mee bij mijn terugkeer op de WTA Tour", aldus Andreescu, die het dinsdag in Stuttgart opneemt tegen de Duitse Jule Niemeier.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

9 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

11 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

13 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

13 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden