Tennisster Andreescu wilde stoppen, maar maakt toch rentree
STUTTGART (ANP) - De Canadese tennisster Bianca Andreescu heeft serieus overwogen haar carrière op 21-jarige leeftijd al te beëindigen. De Canadese, die in 2019 de US Open won, besloot na een mentaal hersteltraject echter om toch door te gaan. Andreescu maakt deze week in Stuttgart haar rentree op de WTA Tour.
De Canadese, afgezakt naar de 121e plek op de wereldranglijst, komt op het Duitse gravel voor het eerst sinds vorig jaar oktober weer in actie. "Ik ga heel eerlijk zijn, ik wilde stoppen met deze sport", zegt Andreescu op de website van de WTA. "Het ging echt heel slecht met me. Het was een opeenstapeling van alles wat de afgelopen 2,5 jaar is gebeurd."
Andreescu verbaasde de tenniswereld in 2019 door eerst de prestigieuze toernooien van Indian Wells en Toronto te winnen en daarna ook de US Open. De tiener versloeg de Amerikaanse superster Serena Williams in de finale en bereikte de vierde plaats op de wereldranglijst. Daarna kreeg Andreescu echter te maken met blessures, druk en mentale problemen.
Mentale welzijn
"Ik identificeerde mezelf te veel met mijn resultaten. Als ik verloor, dan haatte ik mezelf. Als ik won, dan hield ik van mezelf. Al kon ik ook dan hard zijn voor mezelf, omdat ik niet blij was met een bepaalde game in de partij", aldus Andreescu. "Ik was heel kritisch op mezelf en dat was erg ongezond. De mensen om me heen zeiden wel dat ik dit en dat moest doen, maar het kwam niet echt binnen. Ik zat in mijn eigen wereld."
De Canadese nam een pauze om afstand te nemen van haar sport en een 'normaal' leven te leiden. Ze ging ook in retraite in Costa Rica, om aan haar mentale welzijn te werken. "Ik zat in mijn eigen 'bubbel' met meditaties, yoga en al die hippie-dingen waar ik van hou. Ik neem alles wat ik heb geleerd mee bij mijn terugkeer op de WTA Tour", aldus Andreescu, die het dinsdag in Stuttgart opneemt tegen de Duitse Jule Niemeier.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
20 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
1 dag geleden