
Tennisster Andreescu voor het eerst sinds US Open 2019 in finale
MIAMI (ANP) - De Canadese tennisster Bianca Andreescu heeft voor het eerst sinds de door haar gewonnen US Open van 2019 weer de finale bereikt op een WTA-toernooi. De 20-jarige Andreescu plaatste zich voor de eindstrijd in Miami door de Griekse Maria Sakkari in een lange en hoogstaande partij in drie sets te verslaan: 7-6 (7) 3-6 7-6 (4). De Canadese gaat het nu voor het eerst opnemen tegen Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld.
De Australische plaatste zich voor de finale door Elina Svitolina uit Oekraïne met 6-3 6-3 te kloppen. Barty won het toernooi in Florida in 2019. Vorig jaar ging het evenement niet door vanwege de coronapandemie.
Andreescu veroverde op de US Open van twee jaar geleden haar eerste grandslamtitel door de Amerikaanse Serena Williams in de finale te verslaan. Vorig jaar kwam ze vanwege fysieke klachten en de coronapandemie helemaal niet in actie. De Canadese, negende op de wereldranglijst, maakte in februari op de Australian Open haar rentree.
Andreescu strandde op het grandslamtoernooi in de tweede ronde. Vervolgens wist ze op de Phillip Island Trophy in Melbourne de halve finales te halen.
In het mannentoernooi werd na de als eerste geplaatste Daniil Medvedev met Stefanos Tsitsipas ook de nummer 2 van de plaatsingslijst uitgeschakeld. De Griek verloor in drie sets (2-6 6-3 6-4) van de Pool Hubert Hurkacz, die nu Andrei Roeblev treft. De Rus, vorige maand winnaar van het ATP-toernooi in Rotterdam, versloeg de Amerikaan Sebastian Korda in twee sets: 7-5 7-6 (7). De andere halve finale gaat tussen de Spanjaard Roberto Bautista Agut, die Medvedev uitschakelde, en Jannik Sinner uit Italië.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
4 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
6 uur geleden