Tennisster Andreescu verslaat Raducanu in Miami
MIAMI (ANP) - De Canadese tennisster Bianca Andreescu heeft de Britse Emma Raducanu verslagen in de eerste ronde van het masterstoernooi in Miami. Andreescu was met 6-3 3-6 6-2 te sterk.
De twee speelsters wonnen in het verleden beiden de US Open. Andreescu pakte de titel op het grandslamtoernooi in 2019 en Raducanu in 2021. Ze zijn allebei op de weg terug na blessureleed en bleken in Miami aan elkaar gewaagd.
De 22-jarige Andreescu had een sterke start met de winst in de eerste set. Maar de twee jaar jongere Raducanu kwam daarna goed terug en bracht de stand in sets op gelijke hoogte. In de beslissende set kwam Andreescu in de eerste game met 0-40 achter, maar slaagde er toch in de game te pakken. Ze liep daarna uit naar 4-2 en maakte het met 6-2 af.
"Ik wilde het beste van mezelf laten zien. Ik denk dat ik dat heb gedaan. Ik ben positief gebleven en heb nooit opgegeven. Daarmee heb ik denk ik het verschil gemaakt", zei Andreescu. Ze neemt het in de tweede ronde op tegen de als zevende geplaatste Griekse Maria Sakkari.
Meer uit Sport
DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
9 minuten geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
21 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geleden