Tennisster Andreescu verlaat toernooi Miami in rolstoel
MIAMI (ANP) - Tennisster Bianca Andreescu heeft moeten opgeven bij het tennistoernooi van Miami. De Canadese liep in haar partij in de vierde ronde tegen de Russin Ekaterina Aleksandrova een blessure op aan haar linkerenkel. Na behandeling moest ze de baan in een rolstoel verlaten. Aleksandrova had de eerste set na een tiebreak gewonnen. Maar in de tweede set leidde Andreescu, winnares van de US Open in 2019, met 2-0.
Bij een poging de bal terug te slaan was de 22-jarige Canadese door haar enkel gegaan. Terwijl ze werd behandeld schreeuwde ze het uit van de pijn. Bij het verlaten van de baan kreeg ze nog een knuffel van haar Russische opponente. De WTA bevestigde later dat er sprake was van een enkelblessure. Twee jaar geleden moest ze in Miami ook al opgeven met een blessure, toen aan haar rechterenkel. Dat was in de finale tegen de Australische Ashleigh Barty.
Andreescu leek op weg naar haar oude niveau met overwinningen in Miami op Emma Raducanu, Maria Sakkari en Sofia Kenin.
Australian Open-winnares Aryna Sabalenka bereikte zonder al te veel problemen de laatste acht. De Belarussische versloeg de Tsjechische Barbora Krejcikova in twee sets (6-3 6-2) en neemt het nu op tegen de Roemeense Sorana Cirstea. Wimbledon-winnares Jelena Rybakina staat eveneens in de kwartfinales. De speelster uit Kazachstan, eerder deze maand al winnares van het toernooi van Indian Wells, won in twee sets (6-4 6-3) van de Belgische Elise Mertens. Haar volgende tegenstander is de Italiaanse Martina Trevisan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
10 uur geleden