Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers zonder Rojer in Daviscup tegen Canada

Tennissers zonder Rojer in Daviscup tegen Canada

DEN HAAG (ANP) - Jean-Julien Rojer ontbreekt in de selectie van het Nederlandse Daviscupteam voor de ontmoeting met Canada in Den Haag. De 40-jarige dubbelspecialist was jarenlang een vaste waarde in het team van captain Paul Haarhuis.

Met Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor heeft Haarhuis twee tennissers tot zijn beschikking die bezig zijn aan een opmars op de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat op de 50e plaats, Griekspoor is de nummer 62 van de wereld. De rest van de ploeg bestaat uit Robin Haase en de dubbelspecialisten Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop. Haarhuis kiest voor dezelfde spelers als in september vorig jaar, toen Oranje in Montevideo met winst op Uruguay een plek afdwong in de kwalificatieronde van de Daviscup.

"Ik ben erg blij dat deze jongens zich beschikbaar stellen voor het team en dat we met zo’n sterke opstelling tegen Canada kunnen spelen", aldus Haarhuis. "Het team heeft het afgelopen jaar qua niveau namelijk een grote stap gemaakt. We hebben met Canada een zeer pittige uitdaging om ons te plaatsen voor de Daviscup Finals. Gelukkig hebben wij het thuisvoordeel. We zijn enorm blij dat er enig publiek bij het duel aanwezig mag zijn."

Inzet van het duel met Canada op het gravel in de Sportcampus Zuiderpark is een plek in de Daviscup Finals van eind dit jaar. Canada heeft met de 21-jarige Felix Auger-Aliassime (negende van de wereld) en de 22-jarige Denis Shapovalov (twaalfde) twee tennissers uit de top van de mondiale ranking. Zij bezorgden hun land vorige maand in Australië de winst van de ATP Cup en bereikten op de Australian Open beiden de kwartfinales.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

14 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

19 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden