Tennissers zonder Rojer in Daviscup tegen Canada
DEN HAAG (ANP) - Jean-Julien Rojer ontbreekt in de selectie van het Nederlandse Daviscupteam voor de ontmoeting met Canada in Den Haag. De 40-jarige dubbelspecialist was jarenlang een vaste waarde in het team van captain Paul Haarhuis.
Met Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor heeft Haarhuis twee tennissers tot zijn beschikking die bezig zijn aan een opmars op de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat op de 50e plaats, Griekspoor is de nummer 62 van de wereld. De rest van de ploeg bestaat uit Robin Haase en de dubbelspecialisten Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop. Haarhuis kiest voor dezelfde spelers als in september vorig jaar, toen Oranje in Montevideo met winst op Uruguay een plek afdwong in de kwalificatieronde van de Daviscup.
"Ik ben erg blij dat deze jongens zich beschikbaar stellen voor het team en dat we met zo’n sterke opstelling tegen Canada kunnen spelen", aldus Haarhuis. "Het team heeft het afgelopen jaar qua niveau namelijk een grote stap gemaakt. We hebben met Canada een zeer pittige uitdaging om ons te plaatsen voor de Daviscup Finals. Gelukkig hebben wij het thuisvoordeel. We zijn enorm blij dat er enig publiek bij het duel aanwezig mag zijn."
Inzet van het duel met Canada op het gravel in de Sportcampus Zuiderpark is een plek in de Daviscup Finals van eind dit jaar. Canada heeft met de 21-jarige Felix Auger-Aliassime (negende van de wereld) en de 22-jarige Denis Shapovalov (twaalfde) twee tennissers uit de top van de mondiale ranking. Zij bezorgden hun land vorige maand in Australië de winst van de ATP Cup en bereikten op de Australian Open beiden de kwartfinales.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
1 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
3 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
5 uur geleden