Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers zonder Rojer in Daviscup tegen Canada

Tennissers zonder Rojer in Daviscup tegen Canada

DEN HAAG (ANP) - Jean-Julien Rojer ontbreekt in de selectie van het Nederlandse Daviscupteam voor de ontmoeting met Canada in Den Haag. De 40-jarige dubbelspecialist was jarenlang een vaste waarde in het team van captain Paul Haarhuis.

Met Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor heeft Haarhuis twee tennissers tot zijn beschikking die bezig zijn aan een opmars op de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat op de 50e plaats, Griekspoor is de nummer 62 van de wereld. De rest van de ploeg bestaat uit Robin Haase en de dubbelspecialisten Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop. Haarhuis kiest voor dezelfde spelers als in september vorig jaar, toen Oranje in Montevideo met winst op Uruguay een plek afdwong in de kwalificatieronde van de Daviscup.

"Ik ben erg blij dat deze jongens zich beschikbaar stellen voor het team en dat we met zo’n sterke opstelling tegen Canada kunnen spelen", aldus Haarhuis. "Het team heeft het afgelopen jaar qua niveau namelijk een grote stap gemaakt. We hebben met Canada een zeer pittige uitdaging om ons te plaatsen voor de Daviscup Finals. Gelukkig hebben wij het thuisvoordeel. We zijn enorm blij dat er enig publiek bij het duel aanwezig mag zijn."

Inzet van het duel met Canada op het gravel in de Sportcampus Zuiderpark is een plek in de Daviscup Finals van eind dit jaar. Canada heeft met de 21-jarige Felix Auger-Aliassime (negende van de wereld) en de 22-jarige Denis Shapovalov (twaalfde) twee tennissers uit de top van de mondiale ranking. Zij bezorgden hun land vorige maand in Australië de winst van de ATP Cup en bereikten op de Australian Open beiden de kwartfinales.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

3 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

8 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

9 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

11 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

12 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

22 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

23 uur geleden