Tennissers Tsitsipas en Roeblev eenvoudig verder in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Stefanos Tsitsipas en Andrej Roeblev hebben zich met overtuiging geplaatst voor de kwartfinales van het ABN AMRO World Tennis Tournament. Beide titelkandidaten wonnen in Rotterdam hun partij in twee sets. De als eerste geplaatste Griek Tsitsipas was met 6-4 6-1 te sterk voor Ilja Ivasjka uit Belarus, de Rus Roeblev liet de Zuid-Koreaan Kwon Soon-woo met 6-3 6-3 kansloos.
Tsitsipas had het in de beginfase moeilijk met Ivasjka, de nummer 48 van de wereld. Na een slordige game op 5-4 was het verzet van de speler uit Belarus verbroken. De tweede set was al na 25 minuten afgelopen.
De 23-jarige Tsitsipas doet al voor de zesde keer mee in Rotterdam, maar alleen vorig jaar wist de nummer 4 van de wereld verder te komen dan de tweede ronde.
Eerder op de dag was Roeblev in een uur en 20 minuten klaar met Kwon, die hij drie keer wist te breaken. De als tweede geplaatste Rus won liefst 30 van de 32 punten op zijn eerste opslag.
Tsitsipas en Roeblev gelden als titelkandidaten in Ahoy. Ze troffen elkaar vorig jaar in de halve finales. Roeblev (24) pakte uiteindelijk de titel in Rotterdam.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
9 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
10 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
11 uur geleden