Tennissers Tsitsipas en Fritz naar vierde ronde in Miami
MIAMI (ANP) - De tennissers Stefanos Tsitsipas en Taylor Fritz hebben zonder problemen de vierde ronde bereikt van het masterstoernooi in Miami. De Griek Tsitsipas, nummer 5 van de wereld, versloeg de Australiër Alex de Minaur in twee sets: 6-4 6-3. De Amerikaan Fritz zette de volgende stap in zijn jacht op de 'Sunshine Double' door te winnen van zijn landgenoot Tommy Paul: 7-6 (2) 6-4.
Fritz schreef onlangs het masterstoernooi van Indian Wells op zijn naam. Hij moet nog vier partijen winnen om de Sunshine Double, zoals het winnen van de toernooien van Indian Wells en Miami heet, binnen te halen. Fritz neemt het in de vierde ronde op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic.
"Ik verwacht niet dat ik dit toernooi ook win, maar je weet het nooit'́', zei de 24-jarige Amerikaan, opgeklommen naar de dertiende plaats op de wereldranglijst. "Ik had ook nooit gedacht dat ik Indian Wells zou winnen, tot ik op matchpoint stond in de finale.'́' Tsitsipas gaat met de Spaanse tiener Carlos Alcaraz strijden om een plek in de kwartfinales.
De vrouwen zijn in Miami al aanbeland bij de kwartfinales. Paula Badosa schaarde zich als laatste bij de laatste acht met een zege op de 16-jarige Linda Fruhvirtova uit Tsjechië: 6-2 6-3. De Spaanse nummer 6 van de wereld neemt het nu op tegen de Amerikaanse Jessica Pegula.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
11 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
14 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden