Tennissers tegen Kroaten, Amerikanen en Finnen op Daviscup Finals
MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers nemen het in de groepsfase van de Daviscup Finals op tegen Kroatië, de Verenigde Staten en Finland. De wedstrijden van de groep van Oranje worden van 12 tot en met 17 september in Kroatië gespeeld. De speelstad wordt pas later bekendgemaakt door de organisatie.
Borna Coric en Marin Cilic zijn de twee beste tennissers uit Kroatië. Zij staan respectievelijk 20e en 22e op de wereldranglijst. Het Amerikaanse team wordt vermoedelijk aangevoerd door Taylor Fritz, de nummer 10 van de wereld. Emil Ruusuvuori, de mondiale nummer 54, is de beste Finse tennisser.
"Het is een heel pittige loting. Amerika is de sterkste uit pot 3, en die treffen wij. Het wordt een hele klus om bij de eerste twee te eindigen en we zullen een absolute teamprestatie moeten leveren", zei captain Paul Haarhuis. "In Glasgow hebben we vorig jaar laten zien dat alles mogelijk is met dit team, dus we gaan er voor. We spelen in Kroatië en het zou super zijn als veel Nederlandse fans ons daar komen aanmoedigen. In Glasgow en Malaga hebben we weer gezien hoe fijn die support is."
Knock-outfase
De zestien landen die zich hebben geplaatst voor de groepsfase van de Finals zijn verdeeld over vier poules van vier landen. De twee beste landen kwalificeren zich voor de knock-outfase, van 21 tot en met 26 november in Malaga. In laatstgenoemde stad werd woensdagmiddag de loting verricht.
De andere drie groepen worden afgewerkt in Bologna, Manchester en Valencia. Alle duels worden op een indoor hardcourtbaan gespeeld.
Eerdere overwinning
Nederland haalde vorig jaar de knock-outfase van de Daviscup Finals. In de groepsfase was de ploeg van Haarhuis toen te sterk voor onder meer de Verenigde Staten. Eerder dit jaar dwongen de tennissers opnieuw plaatsing voor de Finals af door in Groningen Slowakije te verslaan.
De Daviscup werd vorig jaar gewonnen door Canada. De titelhouder is in groep A ingedeeld met Italië, Zweden en Chili. De andere twee groepen bestaan uit Australië, Groot-Brittannië, Frankrijk en Zwitserland (groep B) en Spanje, Servië, Tsjechië en Zuid-Korea (groep C). Mochten Rafael Nadal en Novak Djokovic beiden meedoen aan de eindstrijd van het landentoernooi, dan treffen zij elkaar.
Het is de laatste keer dat de Daviscup volgens deze opzet wordt gespeeld. Begin dit jaar werd bekend dat de ITF en investeerder Kosmos de samenwerking na deze editie verbreken.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
3 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
22 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden