Tennissers tegen Kroaten, Amerikanen en Finnen op Daviscup Finals
MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers nemen het in de groepsfase van de Daviscup Finals op tegen Kroatië, de Verenigde Staten en Finland. De wedstrijden van de groep van Oranje worden van 12 tot en met 17 september in Kroatië gespeeld. De speelstad wordt pas later bekendgemaakt door de organisatie.
Borna Coric en Marin Cilic zijn de twee beste tennissers uit Kroatië. Zij staan respectievelijk 20e en 22e op de wereldranglijst. Het Amerikaanse team wordt vermoedelijk aangevoerd door Taylor Fritz, de nummer 10 van de wereld. Emil Ruusuvuori, de mondiale nummer 54, is de beste Finse tennisser.
"Het is een heel pittige loting. Amerika is de sterkste uit pot 3, en die treffen wij. Het wordt een hele klus om bij de eerste twee te eindigen en we zullen een absolute teamprestatie moeten leveren", zei captain Paul Haarhuis. "In Glasgow hebben we vorig jaar laten zien dat alles mogelijk is met dit team, dus we gaan er voor. We spelen in Kroatië en het zou super zijn als veel Nederlandse fans ons daar komen aanmoedigen. In Glasgow en Malaga hebben we weer gezien hoe fijn die support is."
Knock-outfase
De zestien landen die zich hebben geplaatst voor de groepsfase van de Finals zijn verdeeld over vier poules van vier landen. De twee beste landen kwalificeren zich voor de knock-outfase, van 21 tot en met 26 november in Malaga. In laatstgenoemde stad werd woensdagmiddag de loting verricht.
De andere drie groepen worden afgewerkt in Bologna, Manchester en Valencia. Alle duels worden op een indoor hardcourtbaan gespeeld.
Eerdere overwinning
Nederland haalde vorig jaar de knock-outfase van de Daviscup Finals. In de groepsfase was de ploeg van Haarhuis toen te sterk voor onder meer de Verenigde Staten. Eerder dit jaar dwongen de tennissers opnieuw plaatsing voor de Finals af door in Groningen Slowakije te verslaan.
De Daviscup werd vorig jaar gewonnen door Canada. De titelhouder is in groep A ingedeeld met Italië, Zweden en Chili. De andere twee groepen bestaan uit Australië, Groot-Brittannië, Frankrijk en Zwitserland (groep B) en Spanje, Servië, Tsjechië en Zuid-Korea (groep C). Mochten Rafael Nadal en Novak Djokovic beiden meedoen aan de eindstrijd van het landentoernooi, dan treffen zij elkaar.
Het is de laatste keer dat de Daviscup volgens deze opzet wordt gespeeld. Begin dit jaar werd bekend dat de ITF en investeerder Kosmos de samenwerking na deze editie verbreken.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
13 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
14 minuten geledenMETZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van officieel 1.59,07 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens uit 2001.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.
2 uur geleden