Tennissers tegen Kroaten, Amerikanen en Finnen op Daviscup Finals
MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers nemen het in de groepsfase van de Daviscup Finals op tegen Kroatië, de Verenigde Staten en Finland. De wedstrijden van de groep van Oranje worden van 12 tot en met 17 september in Kroatië gespeeld. De speelstad wordt pas later bekendgemaakt door de organisatie.
Borna Coric en Marin Cilic zijn de twee beste tennissers uit Kroatië. Zij staan respectievelijk 20e en 22e op de wereldranglijst. Het Amerikaanse team wordt vermoedelijk aangevoerd door Taylor Fritz, de nummer 10 van de wereld. Emil Ruusuvuori, de mondiale nummer 54, is de beste Finse tennisser.
"Het is een heel pittige loting. Amerika is de sterkste uit pot 3, en die treffen wij. Het wordt een hele klus om bij de eerste twee te eindigen en we zullen een absolute teamprestatie moeten leveren", zei captain Paul Haarhuis. "In Glasgow hebben we vorig jaar laten zien dat alles mogelijk is met dit team, dus we gaan er voor. We spelen in Kroatië en het zou super zijn als veel Nederlandse fans ons daar komen aanmoedigen. In Glasgow en Malaga hebben we weer gezien hoe fijn die support is."
Knock-outfase
De zestien landen die zich hebben geplaatst voor de groepsfase van de Finals zijn verdeeld over vier poules van vier landen. De twee beste landen kwalificeren zich voor de knock-outfase, van 21 tot en met 26 november in Malaga. In laatstgenoemde stad werd woensdagmiddag de loting verricht.
De andere drie groepen worden afgewerkt in Bologna, Manchester en Valencia. Alle duels worden op een indoor hardcourtbaan gespeeld.
Eerdere overwinning
Nederland haalde vorig jaar de knock-outfase van de Daviscup Finals. In de groepsfase was de ploeg van Haarhuis toen te sterk voor onder meer de Verenigde Staten. Eerder dit jaar dwongen de tennissers opnieuw plaatsing voor de Finals af door in Groningen Slowakije te verslaan.
De Daviscup werd vorig jaar gewonnen door Canada. De titelhouder is in groep A ingedeeld met Italië, Zweden en Chili. De andere twee groepen bestaan uit Australië, Groot-Brittannië, Frankrijk en Zwitserland (groep B) en Spanje, Servië, Tsjechië en Zuid-Korea (groep C). Mochten Rafael Nadal en Novak Djokovic beiden meedoen aan de eindstrijd van het landentoernooi, dan treffen zij elkaar.
Het is de laatste keer dat de Daviscup volgens deze opzet wordt gespeeld. Begin dit jaar werd bekend dat de ITF en investeerder Kosmos de samenwerking na deze editie verbreken.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
8 uur geleden