Tennissers Team Wereld één zege af van Laver Cup
VANCOUVER (ANP) - De tennissers van Team Wereld hebben op de slotdag van de Laver Cup in het Canadese Vancouver nog één overwinning nodig om Team Europa te verslaan. Mede dankzij overwinningen van de Amerikanen Taylor Fritz en Frances Tiafoe kwam het team onder leiding van coach John McEnroe op een vrijwel niet meer te achterhalen 10-2-voorsprong. Een overwinning op de slotdag levert 3 punten op.
Team Wereld had na de eerste dag, wanneer zeges 1 punt opleveren, een 4-0-voorsprong opgebouwd. Op dag twee in Vancouvers Rogers Arena waren er per duel 2 punten te verdienen. Fritz begon met een zege in twee sets (6-2 7-6 (3)) op de Rus Andrey Roeblev. De Noor Casper Ruud deed wat terug namens het door Björn Borg geleide Team Wereld door de Amerikaan Tommy Paul te verslaan: 7-6 (6) 6-2. Maar Tiafoe breidde de marge weer uit door winst op de Pool Hubert Hurkacz: 7-5 6-3.
De Canadese publieksfavoriet Felix Auger-Aliassime pakte samen met de Amerikaan Ben Shelton het dubbel door Hurkacz en de Fransman Gaël Monfils te verslaan: 7-5 6-4.
Team Wereld won het naar tennislegende Rod Laver genoemde toernooi vorig jaar voor het eerst. De vier eerdere edities werden telkens gewonnen door de Europese tennissers.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
41 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
45 minuten geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
1 uur geleden