Tennissers Rusland naar finale Davis Cup
MADRID (ANP) - De Russische tennissers hebben de finale van de Davis Cup bereikt. Door twee zeges in het enkelspel op Duitsland verzekerde het team zich van een confrontatie met Kroatië in de finale op zondag in Madrid. De Kroaten waren vrijdag in de halve finales te sterk voor Servië, het team van wereldranglijstaanvoerder Novak Djokovic.
Rusland stelde in de eerste partij in de halve finale tegen Duitsland Andrej Roeblev op, de nummer 5 van de wereld. Roeblev rolde Dominik Köpfer op in twee sets: 6-4 6-0. In het tweede enkelspel kwam Daniil Medvedev in actie voor het Russische team. De nummer 2 van de wereld rekende in twee sets af met Jan-Lennard Struff: 6-4 6-4.
"Ik ben blij voor het team dat we in de finale staan. Het is tot nog toe een fantastische week voor ons", zei Medvedev, dit jaar winnaar van de US Open. "Het zal niet makkelijk worden tegen Kroatië, want zij hebben het beste dubbelteam van de wereld (Mate Pavic en Nikola Mektic). We moeten het zien af te maken in de enkelspelen."
Rusland wist de landenstrijd in het mannentennis twee keer te winnen, in 2002 en 2006. Kroatië was winnaar in 2005 en 2018.
Meer uit Sport
LOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.
17 uur geledenSONDRIO (ANP) - Tadej Pogačar heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op overtuigende wijze gewonnen. De wereldkampioen van UAE Team Emirates begon op 70 kilometer van de eindstreep aan een solo die hij tot het einde volhield. Richard Carapaz uit Ecuador werd tweede op 2.13 minuten van de Sloveen. De Italiaan Andrea Bagioli werd derde op 2.28. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de 7e plaats. Hij kwam binnen op ruim vier minuten van de winnaar.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Rico Verhoeven wil zo snel mogelijk een rematch tegen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. Dat schrijft de 37-jarige voormalige kickbokser op Instagram. De Middle East Professional Boxing Commission, bij wie de Nederlander bezwaar had aangetekend na de recente nederlaag in Caïro, heeft erkend dat de bel na het verstrijken van de elfde ronde al had geklonken voordat de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
18 uur geleden