Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers Rusland naar finale Davis Cup

Tennissers Rusland naar finale Davis Cup

MADRID (ANP) - De Russische tennissers hebben de finale van de Davis Cup bereikt. Door twee zeges in het enkelspel op Duitsland verzekerde het team zich van een confrontatie met Kroatië in de finale op zondag in Madrid. De Kroaten waren vrijdag in de halve finales te sterk voor Servië, het team van wereldranglijstaanvoerder Novak Djokovic.

Rusland stelde in de eerste partij in de halve finale tegen Duitsland Andrej Roeblev op, de nummer 5 van de wereld. Roeblev rolde Dominik Köpfer op in twee sets: 6-4 6-0. In het tweede enkelspel kwam Daniil Medvedev in actie voor het Russische team. De nummer 2 van de wereld rekende in twee sets af met Jan-Lennard Struff: 6-4 6-4.

"Ik ben blij voor het team dat we in de finale staan. Het is tot nog toe een fantastische week voor ons", zei Medvedev, dit jaar winnaar van de US Open. "Het zal niet makkelijk worden tegen Kroatië, want zij hebben het beste dubbelteam van de wereld (Mate Pavic en Nikola Mektic). We moeten het zien af te maken in de enkelspelen."

Rusland wist de landenstrijd in het mannentennis twee keer te winnen, in 2002 en 2006. Kroatië was winnaar in 2005 en 2018.

Meer uit Sport

Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

42 minuten geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

19 uur geleden
Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

1 dag geleden
Duitse regering wil WK ijshockey zonder Rusland

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.

1 dag geleden
Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

1 dag geleden
Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

1 dag geleden