Tennissers Rusland naar finale Davis Cup
MADRID (ANP) - De Russische tennissers hebben de finale van de Davis Cup bereikt. Door twee zeges in het enkelspel op Duitsland verzekerde het team zich van een confrontatie met Kroatië in de finale op zondag in Madrid. De Kroaten waren vrijdag in de halve finales te sterk voor Servië, het team van wereldranglijstaanvoerder Novak Djokovic.
Rusland stelde in de eerste partij in de halve finale tegen Duitsland Andrej Roeblev op, de nummer 5 van de wereld. Roeblev rolde Dominik Köpfer op in twee sets: 6-4 6-0. In het tweede enkelspel kwam Daniil Medvedev in actie voor het Russische team. De nummer 2 van de wereld rekende in twee sets af met Jan-Lennard Struff: 6-4 6-4.
"Ik ben blij voor het team dat we in de finale staan. Het is tot nog toe een fantastische week voor ons", zei Medvedev, dit jaar winnaar van de US Open. "Het zal niet makkelijk worden tegen Kroatië, want zij hebben het beste dubbelteam van de wereld (Mate Pavic en Nikola Mektic). We moeten het zien af te maken in de enkelspelen."
Rusland wist de landenstrijd in het mannentennis twee keer te winnen, in 2002 en 2006. Kroatië was winnaar in 2005 en 2018.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.
40 minuten geledenMIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
12 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
13 uur geleden