Tennissers opnieuw naar Daviscup Finals na zege Van de Zandschulp
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers hebben zich opnieuw verzekerd van een plek in de groepsfase van de Daviscup Finals. Botic van de Zandschulp was in de vijfde en beslissende wedstrijd met 5-7 7-6 (5) 6-3 te sterk voor de Zwitser Marc-Andrea Hüsler. Daardoor won Oranje met 3-2 in Groningen.
Van de Zandschulp (28) was in de spannende tweede set, in de tiebreak, twee punten van een nederlaag verwijderd. Hij maakte het na 2 uur en 29 minuten met een volley af op zijn eerste wedstrijdpunt, waarmee hij het publiek in Martiniplaza in extase bracht.
Van de Zandschulp kende een matige start en kwam met 4-1 achter. Hij wist die achterstand ongedaan te maken, maar leverde bij 6-5 opnieuw zijn servicegame in. Hüsler besloot de set met een fraaie passing, die zorgde voor stilte bij het Nederlandse publiek.
Spannende slotfase
De Nederlander toonde zich wat aangeslagen, maar knokte zich met de steun van het Nederlandse publiek terug in de wedstrijd. Hij plaatste een break bij 2-2 en kreeg niet veel later bij 5-3 een setpunt op de service van Hüsler. Dat setpoint wist Van de Zandschulp niet te benutten, waarna hij bij 5-4 de set uit mocht serveren. De nummer 63 van de wereld verloor zijn servicegame echter op love, zonder een punt te maken, en liet de Zwitser op gelijke hoogte komen.
In de spannende slotfase van de tweede set was Van de Zandschulp dicht bij een nederlaag, maar hij profiteerde in de tiebreak van een aantal slordigheden van zijn tegenstander. Hüsler sloeg bij 6-5 in de tiebreak in het voordeel van de Nederlander een eenvoudige bal in het net.
Beslissende tiebreak
Na een lange onderbreking drukte Van de Zandschulp in de derde set door. Hij plaatste de beslissende break bij 3-2 en hield die voorsprong vast. Bij 5-3 verloor hij het eerste punt, maar hij won vervolgens vier punten op een rij. De zichtbaar opgeluchte Van de Zandschulp vierde vervolgens feest met de Groningse studenten.
Kopman Tallon Griekspoor wist tegen de Zwitsers twee wedstrijden te winnen. Van de Zandschulp verloor vrijdag nog zijn enkelspel en zaterdag verloor Nederland ook het dubbelspel.
Speelsteden
Nederland haalde in 2022 en 2023 ook de Daviscup Finals. Beide keren overleefde Oranje de groepsfase, maar werd de ploeg van captain Paul Haarhuis in de kwartfinales uitgeschakeld.
De speelsteden voor de groepsfase van de Daviscup Finals worden pas later bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.
41 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
21 uur geleden