Tennissers opnieuw naar Daviscup Finals na zege Van de Zandschulp
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers hebben zich opnieuw verzekerd van een plek in de groepsfase van de Daviscup Finals. Botic van de Zandschulp was in de vijfde en beslissende wedstrijd met 5-7 7-6 (5) 6-3 te sterk voor de Zwitser Marc-Andrea Hüsler. Daardoor won Oranje met 3-2 in Groningen.
Van de Zandschulp (28) was in de spannende tweede set, in de tiebreak, twee punten van een nederlaag verwijderd. Hij maakte het na 2 uur en 29 minuten met een volley af op zijn eerste wedstrijdpunt, waarmee hij het publiek in Martiniplaza in extase bracht.
Van de Zandschulp kende een matige start en kwam met 4-1 achter. Hij wist die achterstand ongedaan te maken, maar leverde bij 6-5 opnieuw zijn servicegame in. Hüsler besloot de set met een fraaie passing, die zorgde voor stilte bij het Nederlandse publiek.
Spannende slotfase
De Nederlander toonde zich wat aangeslagen, maar knokte zich met de steun van het Nederlandse publiek terug in de wedstrijd. Hij plaatste een break bij 2-2 en kreeg niet veel later bij 5-3 een setpunt op de service van Hüsler. Dat setpoint wist Van de Zandschulp niet te benutten, waarna hij bij 5-4 de set uit mocht serveren. De nummer 63 van de wereld verloor zijn servicegame echter op love, zonder een punt te maken, en liet de Zwitser op gelijke hoogte komen.
In de spannende slotfase van de tweede set was Van de Zandschulp dicht bij een nederlaag, maar hij profiteerde in de tiebreak van een aantal slordigheden van zijn tegenstander. Hüsler sloeg bij 6-5 in de tiebreak in het voordeel van de Nederlander een eenvoudige bal in het net.
Beslissende tiebreak
Na een lange onderbreking drukte Van de Zandschulp in de derde set door. Hij plaatste de beslissende break bij 3-2 en hield die voorsprong vast. Bij 5-3 verloor hij het eerste punt, maar hij won vervolgens vier punten op een rij. De zichtbaar opgeluchte Van de Zandschulp vierde vervolgens feest met de Groningse studenten.
Kopman Tallon Griekspoor wist tegen de Zwitsers twee wedstrijden te winnen. Van de Zandschulp verloor vrijdag nog zijn enkelspel en zaterdag verloor Nederland ook het dubbelspel.
Speelsteden
Nederland haalde in 2022 en 2023 ook de Daviscup Finals. Beide keren overleefde Oranje de groepsfase, maar werd de ploeg van captain Paul Haarhuis in de kwartfinales uitgeschakeld.
De speelsteden voor de groepsfase van de Daviscup Finals worden pas later bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
20 uur geleden