Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers opnieuw naar Daviscup Finals na zege Van de Zandschulp

Tennissers opnieuw naar Daviscup Finals na zege Van de Zandschulp

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers hebben zich opnieuw verzekerd van een plek in de groepsfase van de Daviscup Finals. Botic van de Zandschulp was in de vijfde en beslissende wedstrijd met 5-7 7-6 (5) 6-3 te sterk voor de Zwitser Marc-Andrea Hüsler. Daardoor won Oranje met 3-2 in Groningen.

Van de Zandschulp (28) was in de spannende tweede set, in de tiebreak, twee punten van een nederlaag verwijderd. Hij maakte het na 2 uur en 29 minuten met een volley af op zijn eerste wedstrijdpunt, waarmee hij het publiek in Martiniplaza in extase bracht.

Van de Zandschulp kende een matige start en kwam met 4-1 achter. Hij wist die achterstand ongedaan te maken, maar leverde bij 6-5 opnieuw zijn servicegame in. Hüsler besloot de set met een fraaie passing, die zorgde voor stilte bij het Nederlandse publiek.

Spannende slotfase

De Nederlander toonde zich wat aangeslagen, maar knokte zich met de steun van het Nederlandse publiek terug in de wedstrijd. Hij plaatste een break bij 2-2 en kreeg niet veel later bij 5-3 een setpunt op de service van Hüsler. Dat setpoint wist Van de Zandschulp niet te benutten, waarna hij bij 5-4 de set uit mocht serveren. De nummer 63 van de wereld verloor zijn servicegame echter op love, zonder een punt te maken, en liet de Zwitser op gelijke hoogte komen.

In de spannende slotfase van de tweede set was Van de Zandschulp dicht bij een nederlaag, maar hij profiteerde in de tiebreak van een aantal slordigheden van zijn tegenstander. Hüsler sloeg bij 6-5 in de tiebreak in het voordeel van de Nederlander een eenvoudige bal in het net.

Beslissende tiebreak

Na een lange onderbreking drukte Van de Zandschulp in de derde set door. Hij plaatste de beslissende break bij 3-2 en hield die voorsprong vast. Bij 5-3 verloor hij het eerste punt, maar hij won vervolgens vier punten op een rij. De zichtbaar opgeluchte Van de Zandschulp vierde vervolgens feest met de Groningse studenten.

Kopman Tallon Griekspoor wist tegen de Zwitsers twee wedstrijden te winnen. Van de Zandschulp verloor vrijdag nog zijn enkelspel en zaterdag verloor Nederland ook het dubbelspel.

Speelsteden

Nederland haalde in 2022 en 2023 ook de Daviscup Finals. Beide keren overleefde Oranje de groepsfase, maar werd de ploeg van captain Paul Haarhuis in de kwartfinales uitgeschakeld.

De speelsteden voor de groepsfase van de Daviscup Finals worden pas later bekendgemaakt.

Meer uit Voetbal

Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

4 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

7 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

9 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

9 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

9 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

10 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

10 uur geleden