Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers opnieuw naar Daviscup Finals na zege Van de Zandschulp

Tennissers opnieuw naar Daviscup Finals na zege Van de Zandschulp

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers hebben zich opnieuw verzekerd van een plek in de groepsfase van de Daviscup Finals. Botic van de Zandschulp was in de vijfde en beslissende wedstrijd met 5-7 7-6 (5) 6-3 te sterk voor de Zwitser Marc-Andrea Hüsler. Daardoor won Oranje met 3-2 in Groningen.

Van de Zandschulp (28) was in de spannende tweede set, in de tiebreak, twee punten van een nederlaag verwijderd. Hij maakte het na 2 uur en 29 minuten met een volley af op zijn eerste wedstrijdpunt, waarmee hij het publiek in Martiniplaza in extase bracht.

Van de Zandschulp kende een matige start en kwam met 4-1 achter. Hij wist die achterstand ongedaan te maken, maar leverde bij 6-5 opnieuw zijn servicegame in. Hüsler besloot de set met een fraaie passing, die zorgde voor stilte bij het Nederlandse publiek.

Spannende slotfase

De Nederlander toonde zich wat aangeslagen, maar knokte zich met de steun van het Nederlandse publiek terug in de wedstrijd. Hij plaatste een break bij 2-2 en kreeg niet veel later bij 5-3 een setpunt op de service van Hüsler. Dat setpoint wist Van de Zandschulp niet te benutten, waarna hij bij 5-4 de set uit mocht serveren. De nummer 63 van de wereld verloor zijn servicegame echter op love, zonder een punt te maken, en liet de Zwitser op gelijke hoogte komen.

In de spannende slotfase van de tweede set was Van de Zandschulp dicht bij een nederlaag, maar hij profiteerde in de tiebreak van een aantal slordigheden van zijn tegenstander. Hüsler sloeg bij 6-5 in de tiebreak in het voordeel van de Nederlander een eenvoudige bal in het net.

Beslissende tiebreak

Na een lange onderbreking drukte Van de Zandschulp in de derde set door. Hij plaatste de beslissende break bij 3-2 en hield die voorsprong vast. Bij 5-3 verloor hij het eerste punt, maar hij won vervolgens vier punten op een rij. De zichtbaar opgeluchte Van de Zandschulp vierde vervolgens feest met de Groningse studenten.

Kopman Tallon Griekspoor wist tegen de Zwitsers twee wedstrijden te winnen. Van de Zandschulp verloor vrijdag nog zijn enkelspel en zaterdag verloor Nederland ook het dubbelspel.

Speelsteden

Nederland haalde in 2022 en 2023 ook de Daviscup Finals. Beide keren overleefde Oranje de groepsfase, maar werd de ploeg van captain Paul Haarhuis in de kwartfinales uitgeschakeld.

De speelsteden voor de groepsfase van de Daviscup Finals worden pas later bekendgemaakt.

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

5 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

9 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

14 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

16 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

16 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

18 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden