Tennissers op achterstand in Daviscup na verlies Koolhof/Rojer
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers staan op achterstand in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland: 1-2. Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer, beiden winnaar van minimaal één grandslamtoernooi, verloren in Groningen het dubbelspel van de Zwitsers Marc-Andrea Hüsler en Leandro Riedi. Het werd 7-6 (5) 7-6 (2).
Koolhof en Rojer maakten in de tweede set nog een break achterstand ongedaan, maar waren vervolgens kansloos in de tiebreak. Het werd in de tiebreak 6-0 voor de Zwitsers, waarna het Nederlandse duo nog twee punten maakte. Rojer besloot de wedstrijd na ruim 2 uur met een volley in het net.
De Nederlandse dubbelspecialisten kregen in de openingsset nauwelijks kansen in de servicegames van de Zwitsers. Ze kregen slechts één breakpoint, maar dat werd weggeserveerd door Riedi, die vrijdag in het enkelspel al te sterk was voor Botic van de Zandschulp.
Twee enkelspellen
De 42-jarige Rojer kreeg van captain Paul Haarhuis de voorkeur boven Tallon Griekspoor, die tijdens de laatste wedstrijd in de Daviscup Finals nog werd opgesteld in het dubbelspel. Voor Rojer was het zijn eerste wedstrijd in het landentoernooi in vier jaar.
Oranje moet nu twee enkelspelen winnen om de groepsfase van de Daviscup Finals te halen. Griekspoor neemt het in de vierde wedstrijd op tegen Riedi en mocht het daarna 2-2 staan, dan speelt Van de Zandschulp in de vijfde wedstrijd tegen Hüsler.
Nederland haalde in 2022 en 2023 de knock-outfase van de Daviscup Finals. In Martiniplaza wordt gestreden om een plek in de groepsfase, waar weer een plek in de knock-outfase kan worden afgedwongen.
Meer uit Sport
AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
2 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
23 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
1 dag geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 dag geleden