Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers op achterstand in Daviscup na verlies Koolhof/Rojer

Tennissers op achterstand in Daviscup na verlies Koolhof/Rojer

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers staan op achterstand in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland: 1-2. Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer, beiden winnaar van minimaal één grandslamtoernooi, verloren in Groningen het dubbelspel van de Zwitsers Marc-Andrea Hüsler en Leandro Riedi. Het werd 7-6 (5) 7-6 (2).

Koolhof en Rojer maakten in de tweede set nog een break achterstand ongedaan, maar waren vervolgens kansloos in de tiebreak. Het werd in de tiebreak 6-0 voor de Zwitsers, waarna het Nederlandse duo nog twee punten maakte. Rojer besloot de wedstrijd na ruim 2 uur met een volley in het net.

De Nederlandse dubbelspecialisten kregen in de openingsset nauwelijks kansen in de servicegames van de Zwitsers. Ze kregen slechts één breakpoint, maar dat werd weggeserveerd door Riedi, die vrijdag in het enkelspel al te sterk was voor Botic van de Zandschulp.

Twee enkelspellen

De 42-jarige Rojer kreeg van captain Paul Haarhuis de voorkeur boven Tallon Griekspoor, die tijdens de laatste wedstrijd in de Daviscup Finals nog werd opgesteld in het dubbelspel. Voor Rojer was het zijn eerste wedstrijd in het landentoernooi in vier jaar.

Oranje moet nu twee enkelspelen winnen om de groepsfase van de Daviscup Finals te halen. Griekspoor neemt het in de vierde wedstrijd op tegen Riedi en mocht het daarna 2-2 staan, dan speelt Van de Zandschulp in de vijfde wedstrijd tegen Hüsler.

Nederland haalde in 2022 en 2023 de knock-outfase van de Daviscup Finals. In Martiniplaza wordt gestreden om een plek in de groepsfase, waar weer een plek in de knock-outfase kan worden afgedwongen.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

8 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

9 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

11 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

13 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

14 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

16 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden