Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers op achterstand in Daviscup na verlies Koolhof/Rojer

Tennissers op achterstand in Daviscup na verlies Koolhof/Rojer

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers staan op achterstand in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland: 1-2. Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer, beiden winnaar van minimaal één grandslamtoernooi, verloren in Groningen het dubbelspel van de Zwitsers Marc-Andrea Hüsler en Leandro Riedi. Het werd 7-6 (5) 7-6 (2).

Koolhof en Rojer maakten in de tweede set nog een break achterstand ongedaan, maar waren vervolgens kansloos in de tiebreak. Het werd in de tiebreak 6-0 voor de Zwitsers, waarna het Nederlandse duo nog twee punten maakte. Rojer besloot de wedstrijd na ruim 2 uur met een volley in het net.

De Nederlandse dubbelspecialisten kregen in de openingsset nauwelijks kansen in de servicegames van de Zwitsers. Ze kregen slechts één breakpoint, maar dat werd weggeserveerd door Riedi, die vrijdag in het enkelspel al te sterk was voor Botic van de Zandschulp.

Twee enkelspellen

De 42-jarige Rojer kreeg van captain Paul Haarhuis de voorkeur boven Tallon Griekspoor, die tijdens de laatste wedstrijd in de Daviscup Finals nog werd opgesteld in het dubbelspel. Voor Rojer was het zijn eerste wedstrijd in het landentoernooi in vier jaar.

Oranje moet nu twee enkelspelen winnen om de groepsfase van de Daviscup Finals te halen. Griekspoor neemt het in de vierde wedstrijd op tegen Riedi en mocht het daarna 2-2 staan, dan speelt Van de Zandschulp in de vijfde wedstrijd tegen Hüsler.

Nederland haalde in 2022 en 2023 de knock-outfase van de Daviscup Finals. In Martiniplaza wordt gestreden om een plek in de groepsfase, waar weer een plek in de knock-outfase kan worden afgedwongen.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

10 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

10 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

13 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

13 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

14 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

15 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

15 uur geleden