Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers op achterstand in Daviscup na verlies Koolhof/Rojer

Tennissers op achterstand in Daviscup na verlies Koolhof/Rojer

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse tennissers staan op achterstand in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland: 1-2. Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer, beiden winnaar van minimaal één grandslamtoernooi, verloren in Groningen het dubbelspel van de Zwitsers Marc-Andrea Hüsler en Leandro Riedi. Het werd 7-6 (5) 7-6 (2).

Koolhof en Rojer maakten in de tweede set nog een break achterstand ongedaan, maar waren vervolgens kansloos in de tiebreak. Het werd in de tiebreak 6-0 voor de Zwitsers, waarna het Nederlandse duo nog twee punten maakte. Rojer besloot de wedstrijd na ruim 2 uur met een volley in het net.

De Nederlandse dubbelspecialisten kregen in de openingsset nauwelijks kansen in de servicegames van de Zwitsers. Ze kregen slechts één breakpoint, maar dat werd weggeserveerd door Riedi, die vrijdag in het enkelspel al te sterk was voor Botic van de Zandschulp.

Twee enkelspellen

De 42-jarige Rojer kreeg van captain Paul Haarhuis de voorkeur boven Tallon Griekspoor, die tijdens de laatste wedstrijd in de Daviscup Finals nog werd opgesteld in het dubbelspel. Voor Rojer was het zijn eerste wedstrijd in het landentoernooi in vier jaar.

Oranje moet nu twee enkelspelen winnen om de groepsfase van de Daviscup Finals te halen. Griekspoor neemt het in de vierde wedstrijd op tegen Riedi en mocht het daarna 2-2 staan, dan speelt Van de Zandschulp in de vijfde wedstrijd tegen Hüsler.

Nederland haalde in 2022 en 2023 de knock-outfase van de Daviscup Finals. In Martiniplaza wordt gestreden om een plek in de groepsfase, waar weer een plek in de knock-outfase kan worden afgedwongen.

Meer uit Sport

Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

2 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

3 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

4 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

7 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

9 uur geleden