Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers noemen invloed Serena Williams op sport immens

Tennissers noemen invloed Serena Williams op sport immens

NEW YORK (ANP) - Actieve en gestopte tennissers noemen de rol die Serena Williams heeft gehad in de sport immens. De 40-jarige Amerikaanse werd vrijdag (plaatselijke tijd) in de derde ronde van de US Open uitgeschakeld en speelde daarmee waarschijnlijk haar laatste officiële tenniswedstrijd. "Ze is een inspiratie voor heel veel mensen wereldwijd", reageerde Rafael Nadal.

"Serena heeft zo veel aan het tennis gegeven en we mogen zo gelukkig zijn dat we zo lang zo'n geweldige ambassadeur voor de sport hebben gehad als Serena", liet Nadal weten. De Spanjaard, die met 22 grandslamzeges er één minder heeft dan Williams, wenst haar het allerbeste en hoopt haar nog vaak te zien in de tenniswereld. "Ze verdient het om te doen wat ze wil op dit moment in haar leven."

Volgens het 78-jarige tennisicoon Billie Jean King heeft Williams met haar "ongelofelijke" carrière haar stempel op de tennisgeschiedenis gedrukt. Coco Gauff bedankt Williams voor haar inspiratie. "Het is dankzij jou dat ik in deze droom geloof", zegt de 18-jarige Amerikaanse die zich plaatste voor de vierde ronde op Flushing Meadows. "De invloed die je hebt gehad op mij is niet in woorden te beschrijven en daarvoor dank ik je, grootste aller tijden!"

Kerber

Volgens Angelique Kerber heeft Williams het tennis voor altijd veranderd. "Door alle moeilijk fases in je carrière was de liefde voor de sport altijd aanwezig. Het is echt een eer geweest om te mogen spelen in het tijdperk dat jij hebt bepaald."

De 34-jarige Duitse tennisster is zelf afwezig op de US Open. Ze meldde zich in augustus af omdat ze zwanger is. "Ik voel me bevoorrecht dat ik enkele van de meest memorabele wedstrijden in mijn carrière met jou heb mogen delen", meldt ze op Twitter. Kerber won in 2016 de Australian Open door Williams in de finale te verslaan. Datzelfde jaar verloor ze de finale van Wimbledon van de Amerikaanse. In 2018 wist ze de Amerikaanse wel te kloppen in de finale van Wimbledon.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

1 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

4 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

6 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

7 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

9 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

11 uur geleden