Tennissers noemen invloed Serena Williams op sport immens
NEW YORK (ANP) - Actieve en gestopte tennissers noemen de rol die Serena Williams heeft gehad in de sport immens. De 40-jarige Amerikaanse werd vrijdag (plaatselijke tijd) in de derde ronde van de US Open uitgeschakeld en speelde daarmee waarschijnlijk haar laatste officiële tenniswedstrijd. "Ze is een inspiratie voor heel veel mensen wereldwijd", reageerde Rafael Nadal.
"Serena heeft zo veel aan het tennis gegeven en we mogen zo gelukkig zijn dat we zo lang zo'n geweldige ambassadeur voor de sport hebben gehad als Serena", liet Nadal weten. De Spanjaard, die met 22 grandslamzeges er één minder heeft dan Williams, wenst haar het allerbeste en hoopt haar nog vaak te zien in de tenniswereld. "Ze verdient het om te doen wat ze wil op dit moment in haar leven."
Volgens het 78-jarige tennisicoon Billie Jean King heeft Williams met haar "ongelofelijke" carrière haar stempel op de tennisgeschiedenis gedrukt. Coco Gauff bedankt Williams voor haar inspiratie. "Het is dankzij jou dat ik in deze droom geloof", zegt de 18-jarige Amerikaanse die zich plaatste voor de vierde ronde op Flushing Meadows. "De invloed die je hebt gehad op mij is niet in woorden te beschrijven en daarvoor dank ik je, grootste aller tijden!"
Kerber
Volgens Angelique Kerber heeft Williams het tennis voor altijd veranderd. "Door alle moeilijk fases in je carrière was de liefde voor de sport altijd aanwezig. Het is echt een eer geweest om te mogen spelen in het tijdperk dat jij hebt bepaald."
De 34-jarige Duitse tennisster is zelf afwezig op de US Open. Ze meldde zich in augustus af omdat ze zwanger is. "Ik voel me bevoorrecht dat ik enkele van de meest memorabele wedstrijden in mijn carrière met jou heb mogen delen", meldt ze op Twitter. Kerber won in 2016 de Australian Open door Williams in de finale te verslaan. Datzelfde jaar verloor ze de finale van Wimbledon van de Amerikaanse. In 2018 wist ze de Amerikaanse wel te kloppen in de finale van Wimbledon.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
2 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
3 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
5 uur geleden