Tennissers met ongewijzigde ploeg naar Kazachstan
AMERSFOORT (ANP) - De Nederlandse tennissers gaan volgende maand met een ongewijzigde selectie naar Kazachstan, waar ze zich weer hopen te plaatsen voor de finaleweek van de Daviscup in Madrid. Captain Paul Haarhuis kiest voor dezelfde spelers die afgelopen jaar tot de ploeg behoorden bij de eerste editie van de Daviscup Finals: Robin Haase, Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer.
De tennissers strijden op 6 en 7 maart met Kazachstan om een plek in de finaleweek van eind november. De ontmoeting vindt binnen plaats, op hardcourt in het nationale tenniscentrum van de Kazakken in Nur-Sultan. "Ik ben blij dat we met de sterkst mogelijke opstelling naar Kazachstan kunnen afreizen", aldus Haarhuis. "Het zou natuurlijk fantastisch zijn om ons opnieuw te kwalificeren."
In november troffen beide landen elkaar ook al in de groepsfase van de finaleweek. Kazachstan won toen met 2-1. Van de Zandschulp was in de openingspartij kansloos tegen Michail Koekoesjkin, waarna Haase de stand gelijk trok door Alexander Boeblik in drie sets te verslaan. De kopman van Oranje verloor daarna met Rojer het beslissende dubbel van Boeblik en Koekoesjkin, respectievelijk de huidige nummers 56 en 67 van de wereld. Haase staat op de 167e plaats, vijf plekken boven Griekspoor. Beide Nederlanders doen deze week met een wildcard mee aan het ATP-toernooi van Rotterdam.
"Met Kazachstan weten we waar we aan toe zijn", aldus Haarhuis. "Koekoesjkin en Boeblik zijn goede spelers, maar we hebben zeker kansen." In de kwalificatieronde gaat een ontmoeting over maximaal vijf partijen: twee enkelspelen op vrijdag, op zaterdag gevolgd door een dubbel en indien nodig nog twee enkelpartijen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
15 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
2 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
5 uur geleden