Tennissers Koolhof en Rojer niet samen verder
DUIVEN (ANP) - Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer vormen komend tennisseizoen geen vast koppel meer. De Nederlandse dubbelspecialisten waren slechts een half jaar een duo.
Koolhof en Rojer begonnen hun samenwerking in mei en wisten samen geen titel te veroveren. Ze haalden op Roland Garros en de US Open de derde ronde en op Wimbledon werden ze in de eerste ronde uitgeschakeld. Ze kwamen daardoor nooit in de buurt van plaatsing voor de ATP Finals, het eindejaarstoernooi dat Koolhof vorig jaar nog wist te winnen met de Kroaat Nikola Mektic.
Het duo Koolhof/Rojer deed ook mee aan de Olympische Spelen van Tokio. De Nederlanders moesten zich echter terugtrekken wegens een positieve coronatest van Rojer.
Koolhof met Skupski
De 32-jarige Koolhof gaat het nieuwe seizoen een duo vormen met de Brit Neal Skupski (30), de nummer 20 van de wereld. Koolhof staat één plek lager op de mondiale dubbelspelranglijst.
Rojer (40) vormt deze week een koppel met Aisam-ul-Haq Qureshi uit Pakistan, met wie hij zich plaatste voor de finale van het ATP-toernooi van Stockholm.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden