Tennissers Koolhof en Mektic openen ATP Finals met overwinning
LONDEN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft zijn eerste wedstrijd in het dubbeltoernooi van de ATP Finals gewonnen. Met zijn dubbelpartner Nikola Maktic uit Kroatiƫ was de 31-jarige Nederlandse dubbelspelspecialist de Duitsers Kevin Krawietz en Andreas Mies de baas. Ze wonnen in de supertiebreak: 6-7 (3) 7-6 (4) 10-7.
Koolhof en Mektic verloren de eerste set in een tiebreak. In de tweede set pakte het Nederlands-Kroatische koppel even een break voorsprong, maar de Duitsers trokken de stand al snel weer recht. In de tiebreak waren toch Koolhof en Mektic de betere. De beslissing viel in de supertiebreak waarin de Duitsers uitliepen naar een 7-5-voorsprong, maar Mektic bracht het duo terug naar 7-7 en zelfs op twee matchpoints op 9-7. Op het eerste was het meteen raak.
Voor Koolhof is het de eerste keer dat hij zich heeft geplaatst voor de ATP Finals. Met Mektic verloor Koolhof de finale van de US Open en bereikte hij op Roland Garros de halve finales. Daarin waren titelverdedigers Krawietz en Mies te sterk. Koolhof won vroeg in het jaar het dubbelspel op het ATP-toernooi van Qatar met de Indiase tennisser Rohan Bopanna.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
10 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
16 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden