Tennissers Koolhof en Mektic openen ATP Finals met overwinning
LONDEN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft zijn eerste wedstrijd in het dubbeltoernooi van de ATP Finals gewonnen. Met zijn dubbelpartner Nikola Maktic uit Kroatië was de 31-jarige Nederlandse dubbelspelspecialist de Duitsers Kevin Krawietz en Andreas Mies de baas. Ze wonnen in de supertiebreak: 6-7 (3) 7-6 (4) 10-7.
Koolhof en Mektic verloren de eerste set in een tiebreak. In de tweede set pakte het Nederlands-Kroatische koppel even een break voorsprong, maar de Duitsers trokken de stand al snel weer recht. In de tiebreak waren toch Koolhof en Mektic de betere. De beslissing viel in de supertiebreak waarin de Duitsers uitliepen naar een 7-5-voorsprong, maar Mektic bracht het duo terug naar 7-7 en zelfs op twee matchpoints op 9-7. Op het eerste was het meteen raak.
Voor Koolhof is het de eerste keer dat hij zich heeft geplaatst voor de ATP Finals. Met Mektic verloor Koolhof de finale van de US Open en bereikte hij op Roland Garros de halve finales. Daarin waren titelverdedigers Krawietz en Mies te sterk. Koolhof won vroeg in het jaar het dubbelspel op het ATP-toernooi van Qatar met de Indiase tennisser Rohan Bopanna.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
1 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
4 uur geleden