Tennissers klagen over wekelijks wisselende balsoorten
BEIJING (ANP) - Tennissers klagen over de wekelijks wisselende balsoorten op de ATP Tour. Door op ieder toernooi met andere ballen te spelen, zou de kans op blessures toenemen. Ook de nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz, deed dit weekend zijn zegje.
"Het is iets zwaars en daar moet je als tennisser aan wennen. Bijna op ieder toernooi wordt er met een andere bal gespeeld", zei Alcaraz tijdens het ATP-toernooi van Beijing, waar deze week veel kritiek op de ballen is. "Iedere week stel je jezelf de vraag: 'wat wordt de bal deze week?'"
Alcaraz werd naar de situatie met de ballen gevraagd naar aanleiding van posts van een aantal collega's op sociale media. "Ik heb kwaaltjes aan mijn pols sinds het begin van het hardcourtseizoen omdat we in drie weken met drie verschillende baltypes hebben gespeeld", schreef Taylor Fritz, de mondiale nummer 8, op sociale media.
Eigen merk
Stan Wawrinka deelde een verklaring van de Belgische tennisser Zizou Bergs, die de bonden opriep in actie te komen. "Ik denk dat het tijd is om zorgvuldig te kijken naar de hoeveelheid spelers die polsblessures krijgen. Die zouden waarschijnlijk voorkomen kunnen worden door niet iedere week van ballen te veranderen", schreef de Belg.
Alle tennistoernooien mogen hun eigen merk ballen kiezen, afhankelijk van bijvoorbeeld de sponsor. Iedere balsoort heeft zijn eigen speeleigenschappen, door bijvoorbeeld de stuit en hardheid.
Eerder deze week vergeleek Daniil Medvedev de ballen in Beijing met "zachte grapefruits". "Zodra je er wat langer mee speelt, worden ze heel groot en veel zachter, vergelijkbaar met een grapefruit", zei de nummer 3 van de wereld. "We speelden rally's van dertig slagen, omdat het bijna onmogelijk was een winner te slaan. Met deze ballen moet je ieder punt honderd procent zijn en ik ben blij dat dat is gelukt." Medvedev meende ook dat de zachte ballen de kans op het oplopen van een blessure vergroten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
5 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
7 uur geleden