Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers in actie voor Oekraïne, maar Azarenka mag niet meedoen

Tennissers in actie voor Oekraïne, maar Azarenka mag niet meedoen

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Victoria Azarenka uit Belarus heeft zich onder druk moeten terugtrekken voor een demonstratietoernooi in New York, waarbij geld werd opgehaald voor humanitaire hulp aan Oekraïne. De tweevoudig grandslamkampioene wilde zelf graag meedoen, maar vanwege haar afkomst lag dat gevoelig bij Oekraïense tennissers. De internationale gemeenschap heeft na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne ook Belarus sancties opgelegd, omdat dat land de Russische militaire invasie zou faciliteren.

"Na zorgvuldige afwegingen en gesprekken met alle betrokken partijen, doet Victoria Azarenka niet mee aan het demonstratietoernooi Tennis Plays for Peace", aldus de Amerikaanse tennisbond USTA, organisator van de US Open. "Gezien de gevoeligheden bij de Oekraïense tennissers en het aanhoudende conflict denken we dat dit de juiste beslissing is." Azarenka, voormalig nummer 1 van de wereld, was teleurgesteld. De 33-jarige tennisster uit Minsk schreef op haar sociale media in het Engels de tekst "neem de impact van een vriendelijk gebaar nooit als vanzelfsprekend aan".

Ruim twintig andere toptennissers kwamen op de dag dat Oekraïne de onafhankelijkheid vierde wel in actie in het Louis Armstrong-stadion. Zo namen Rafael Nadal en Iga Swiatek het samen op tegen John McEnroe en Coco Gauff en verschenen ook onder anderen Carlos Alcaraz, Leylah Fernandez, Félix Auger-Aliassime, Maria Sakkari, Stefanos Tsitsipas en enkele Oekraïense tennissters woensdagavond op de baan. Gauff had op haar schoenen de tekst 'play for peace!' (speel voor vrede) geschreven.

De opbrengst van de kaartverkoop wordt gebruikt om hulp te bieden in Oekraïne. De tennisorganisaties ATP, WTA en ITF hebben samen met de organisatoren van de vier grandslamtoernooien de actie Tennis Plays for Peace opgezet. Inmiddels is daarmee ruim 1 miljoen dollar opgehaald.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

10 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

10 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

12 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

13 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

14 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

14 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

14 uur geleden