Tennissers in actie voor Oekraïne, maar Azarenka mag niet meedoen
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Victoria Azarenka uit Belarus heeft zich onder druk moeten terugtrekken voor een demonstratietoernooi in New York, waarbij geld werd opgehaald voor humanitaire hulp aan Oekraïne. De tweevoudig grandslamkampioene wilde zelf graag meedoen, maar vanwege haar afkomst lag dat gevoelig bij Oekraïense tennissers. De internationale gemeenschap heeft na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne ook Belarus sancties opgelegd, omdat dat land de Russische militaire invasie zou faciliteren.
"Na zorgvuldige afwegingen en gesprekken met alle betrokken partijen, doet Victoria Azarenka niet mee aan het demonstratietoernooi Tennis Plays for Peace", aldus de Amerikaanse tennisbond USTA, organisator van de US Open. "Gezien de gevoeligheden bij de Oekraïense tennissers en het aanhoudende conflict denken we dat dit de juiste beslissing is." Azarenka, voormalig nummer 1 van de wereld, was teleurgesteld. De 33-jarige tennisster uit Minsk schreef op haar sociale media in het Engels de tekst "neem de impact van een vriendelijk gebaar nooit als vanzelfsprekend aan".
Ruim twintig andere toptennissers kwamen op de dag dat Oekraïne de onafhankelijkheid vierde wel in actie in het Louis Armstrong-stadion. Zo namen Rafael Nadal en Iga Swiatek het samen op tegen John McEnroe en Coco Gauff en verschenen ook onder anderen Carlos Alcaraz, Leylah Fernandez, Félix Auger-Aliassime, Maria Sakkari, Stefanos Tsitsipas en enkele Oekraïense tennissters woensdagavond op de baan. Gauff had op haar schoenen de tekst 'play for peace!' (speel voor vrede) geschreven.
De opbrengst van de kaartverkoop wordt gebruikt om hulp te bieden in Oekraïne. De tennisorganisaties ATP, WTA en ITF hebben samen met de organisatoren van de vier grandslamtoernooien de actie Tennis Plays for Peace opgezet. Inmiddels is daarmee ruim 1 miljoen dollar opgehaald.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
41 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
42 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
4 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
6 uur geleden