Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers in actie voor Oekraïne, maar Azarenka mag niet meedoen

Tennissers in actie voor Oekraïne, maar Azarenka mag niet meedoen

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Victoria Azarenka uit Belarus heeft zich onder druk moeten terugtrekken voor een demonstratietoernooi in New York, waarbij geld werd opgehaald voor humanitaire hulp aan Oekraïne. De tweevoudig grandslamkampioene wilde zelf graag meedoen, maar vanwege haar afkomst lag dat gevoelig bij Oekraïense tennissers. De internationale gemeenschap heeft na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne ook Belarus sancties opgelegd, omdat dat land de Russische militaire invasie zou faciliteren.

"Na zorgvuldige afwegingen en gesprekken met alle betrokken partijen, doet Victoria Azarenka niet mee aan het demonstratietoernooi Tennis Plays for Peace", aldus de Amerikaanse tennisbond USTA, organisator van de US Open. "Gezien de gevoeligheden bij de Oekraïense tennissers en het aanhoudende conflict denken we dat dit de juiste beslissing is." Azarenka, voormalig nummer 1 van de wereld, was teleurgesteld. De 33-jarige tennisster uit Minsk schreef op haar sociale media in het Engels de tekst "neem de impact van een vriendelijk gebaar nooit als vanzelfsprekend aan".

Ruim twintig andere toptennissers kwamen op de dag dat Oekraïne de onafhankelijkheid vierde wel in actie in het Louis Armstrong-stadion. Zo namen Rafael Nadal en Iga Swiatek het samen op tegen John McEnroe en Coco Gauff en verschenen ook onder anderen Carlos Alcaraz, Leylah Fernandez, Félix Auger-Aliassime, Maria Sakkari, Stefanos Tsitsipas en enkele Oekraïense tennissters woensdagavond op de baan. Gauff had op haar schoenen de tekst 'play for peace!' (speel voor vrede) geschreven.

De opbrengst van de kaartverkoop wordt gebruikt om hulp te bieden in Oekraïne. De tennisorganisaties ATP, WTA en ITF hebben samen met de organisatoren van de vier grandslamtoernooien de actie Tennis Plays for Peace opgezet. Inmiddels is daarmee ruim 1 miljoen dollar opgehaald.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

10 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

10 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

11 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

11 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

13 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

15 uur geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

16 uur geleden