Tennissers Haase en Rojer stranden op Spelen in dubbelspel
PARIJS (ANP) - Robin Haase en Jean-Julien Rojer zijn in de achtste finales van het dubbelspel uitgeschakeld op de Olympische Spelen. Het Nederlandse tennisduo verloor van de Amerikanen Taylor Fritz en Tommy Paul, die als derde zijn geplaatst. Het werd 6-3 6-4.
In de eerste set ging het gelijk op tot 3-2, maar toen werden de Nederlanders voor het eerst gebroken. De twee probeerden die achterstand nog goed te maken, maar dat lukte niet. De Amerikanen haalden de set binnen op het eerste setpunt.
Fritz en Paul sloegen ook in set twee snel toe. Al bij een stand van 1-1 leverden Haase en Rojer hun servicebeurt in, waardoor de Nederlanders direct in de achtervolging moesten. Dat mislukte. Op 5-4 pakten Fritz en Paul de wedstrijd na een returnfout van Rojer.
Eerder op de dag plaatsten Wesley Koolhof en Demi Schuurs zich wel voor de halve finales in het gemengd dubbel. De laatste Nederlandse tennismedaille dateert van 2000. Toen pakten Miriam Oremans en Kristie Boogert een zilveren plak in Sydney bij het vrouwendubbelspel.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiƫr Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
8 uur geleden