Tennissers Haase en Rojer stranden op Spelen in dubbelspel
PARIJS (ANP) - Robin Haase en Jean-Julien Rojer zijn in de achtste finales van het dubbelspel uitgeschakeld op de Olympische Spelen. Het Nederlandse tennisduo verloor van de Amerikanen Taylor Fritz en Tommy Paul, die als derde zijn geplaatst. Het werd 6-3 6-4.
In de eerste set ging het gelijk op tot 3-2, maar toen werden de Nederlanders voor het eerst gebroken. De twee probeerden die achterstand nog goed te maken, maar dat lukte niet. De Amerikanen haalden de set binnen op het eerste setpunt.
Fritz en Paul sloegen ook in set twee snel toe. Al bij een stand van 1-1 leverden Haase en Rojer hun servicebeurt in, waardoor de Nederlanders direct in de achtervolging moesten. Dat mislukte. Op 5-4 pakten Fritz en Paul de wedstrijd na een returnfout van Rojer.
Eerder op de dag plaatsten Wesley Koolhof en Demi Schuurs zich wel voor de halve finales in het gemengd dubbel. De laatste Nederlandse tennismedaille dateert van 2000. Toen pakten Miriam Oremans en Kristie Boogert een zilveren plak in Sydney bij het vrouwendubbelspel.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
17 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
21 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 dag geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 dag geleden