Tennissers grijpen naast Davis Cup na uitblijven stunt Griekspoor
MALAGA (ANP) - Het is de Nederlandse tennissers niet gelukt voor het eerst de Davis Cup te winnen. In de tweede wedstrijd van de eindstrijd tegen Italië bleef een stunt van Tallon Griekspoor uit tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. De Italiaan won met 7-6 (2) 6-2.
Door de zege van Sinner kwamen de Italianen op een 2-0-voorsprong. Eerder op de dag moest Botic van de Zandschulp met 6-4 6-2 zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini.
De eerste set verliep zonder servicebreaks. In de tiebreak die volgde, liep Sinner snel uit naar een 4-1-voorsprong, mede door een aantal slordigheden van de Nederlander. Op zijn eerste setpunt sloeg Sinner een ace. Griekspoor was de enige die breakpoints kreeg in de eerste set. In de derde game liet hij twee mogelijkheden om de servicegame van Sinner te winnen onbenut; hij miste een volley en een backhand.
Net
In de tweede set leverde Griekspoor bij 1-1 voor het eerst zijn servicegame in. Een game later maakte Griekspoor, die kort werd behandeld aan zijn rechterhand, de break achterstand direct ongedaan met een aantal fraaie backhandpassings. De opleving bleek van korte duur, want ondanks het punt van de wedstrijd - een kort geslagen volley die net over het net viel - kwam Griekspoor er niet meer aan te pas.
Bij 4-2 leverde Griekspoor opnieuw zijn servicegame in, waarna Sinner voor de wedstrijd mocht serveren. De beste tennisser van dit moment kwam op 40-0, maar liet vervolgens drie wedstrijdpunten onbenut. Driemaal miste hij een forehand. Op het vierde wedstrijdpunt was het wel raak, dankzij een sterke service naar buiten. Griekspoor eindigde de partij met een backhand in het net.
Metamorfose
De 23-jarige Sinner bekroonde met de titelprolongatie in de Davis Cup een sterk seizoen. In aanloop naar de Davis Cup Finals was hij de beste op de ATP Finals en hij schreef in 2024 ook de Australian Open en de US Open op zijn naam.
Nederland stond voor het eerst in de eindstrijd van het landentoernooi. In 2001 reikte Oranje tot de laatste vier. 23 jaar geleden verloor Nederland in Rotterdam met 3-2 van de uiteindelijke winnaar Frankrijk. De Davis Cup heeft de afgelopen jaren een metamorfose ondergaan. De beste acht landen werken de slotfase in een week af op dezelfde locatie.
Het seizoen zit er nu op voor de beste tennissers ter wereld. Rond de jaarwisseling gaat het nieuwe seizoen van start in Australië.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
54 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
9 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden