Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers grijpen naast Davis Cup na uitblijven stunt Griekspoor

Tennissers grijpen naast Davis Cup na uitblijven stunt Griekspoor

MALAGA (ANP) - Het is de Nederlandse tennissers niet gelukt voor het eerst de Davis Cup te winnen. In de tweede wedstrijd van de eindstrijd tegen Italië bleef een stunt van Tallon Griekspoor uit tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. De Italiaan won met 7-6 (2) 6-2.

Door de zege van Sinner kwamen de Italianen op een 2-0-voorsprong. Eerder op de dag moest Botic van de Zandschulp met 6-4 6-2 zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini.

De eerste set verliep zonder servicebreaks. In de tiebreak die volgde, liep Sinner snel uit naar een 4-1-voorsprong, mede door een aantal slordigheden van de Nederlander. Op zijn eerste setpunt sloeg Sinner een ace. Griekspoor was de enige die breakpoints kreeg in de eerste set. In de derde game liet hij twee mogelijkheden om de servicegame van Sinner te winnen onbenut; hij miste een volley en een backhand.

Net

In de tweede set leverde Griekspoor bij 1-1 voor het eerst zijn servicegame in. Een game later maakte Griekspoor, die kort werd behandeld aan zijn rechterhand, de break achterstand direct ongedaan met een aantal fraaie backhandpassings. De opleving bleek van korte duur, want ondanks het punt van de wedstrijd - een kort geslagen volley die net over het net viel - kwam Griekspoor er niet meer aan te pas.

Bij 4-2 leverde Griekspoor opnieuw zijn servicegame in, waarna Sinner voor de wedstrijd mocht serveren. De beste tennisser van dit moment kwam op 40-0, maar liet vervolgens drie wedstrijdpunten onbenut. Driemaal miste hij een forehand. Op het vierde wedstrijdpunt was het wel raak, dankzij een sterke service naar buiten. Griekspoor eindigde de partij met een backhand in het net.

Metamorfose

De 23-jarige Sinner bekroonde met de titelprolongatie in de Davis Cup een sterk seizoen. In aanloop naar de Davis Cup Finals was hij de beste op de ATP Finals en hij schreef in 2024 ook de Australian Open en de US Open op zijn naam.

Nederland stond voor het eerst in de eindstrijd van het landentoernooi. In 2001 reikte Oranje tot de laatste vier. 23 jaar geleden verloor Nederland in Rotterdam met 3-2 van de uiteindelijke winnaar Frankrijk. De Davis Cup heeft de afgelopen jaren een metamorfose ondergaan. De beste acht landen werken de slotfase in een week af op dezelfde locatie.

Het seizoen zit er nu op voor de beste tennissers ter wereld. Rond de jaarwisseling gaat het nieuwe seizoen van start in Australië.

Meer uit Sport

Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

25 minuten geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

36 minuten geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

1 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

2 uur geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

2 uur geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

4 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

4 uur geleden