Tennissers grijpen naast Davis Cup na uitblijven stunt Griekspoor
MALAGA (ANP) - Het is de Nederlandse tennissers niet gelukt voor het eerst de Davis Cup te winnen. In de tweede wedstrijd van de eindstrijd tegen Italië bleef een stunt van Tallon Griekspoor uit tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. De Italiaan won met 7-6 (2) 6-2.
Door de zege van Sinner kwamen de Italianen op een 2-0-voorsprong. Eerder op de dag moest Botic van de Zandschulp met 6-4 6-2 zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini.
De eerste set verliep zonder servicebreaks. In de tiebreak die volgde, liep Sinner snel uit naar een 4-1-voorsprong, mede door een aantal slordigheden van de Nederlander. Op zijn eerste setpunt sloeg Sinner een ace. Griekspoor was de enige die breakpoints kreeg in de eerste set. In de derde game liet hij twee mogelijkheden om de servicegame van Sinner te winnen onbenut; hij miste een volley en een backhand.
Net
In de tweede set leverde Griekspoor bij 1-1 voor het eerst zijn servicegame in. Een game later maakte Griekspoor, die kort werd behandeld aan zijn rechterhand, de break achterstand direct ongedaan met een aantal fraaie backhandpassings. De opleving bleek van korte duur, want ondanks het punt van de wedstrijd - een kort geslagen volley die net over het net viel - kwam Griekspoor er niet meer aan te pas.
Bij 4-2 leverde Griekspoor opnieuw zijn servicegame in, waarna Sinner voor de wedstrijd mocht serveren. De beste tennisser van dit moment kwam op 40-0, maar liet vervolgens drie wedstrijdpunten onbenut. Driemaal miste hij een forehand. Op het vierde wedstrijdpunt was het wel raak, dankzij een sterke service naar buiten. Griekspoor eindigde de partij met een backhand in het net.
Metamorfose
De 23-jarige Sinner bekroonde met de titelprolongatie in de Davis Cup een sterk seizoen. In aanloop naar de Davis Cup Finals was hij de beste op de ATP Finals en hij schreef in 2024 ook de Australian Open en de US Open op zijn naam.
Nederland stond voor het eerst in de eindstrijd van het landentoernooi. In 2001 reikte Oranje tot de laatste vier. 23 jaar geleden verloor Nederland in Rotterdam met 3-2 van de uiteindelijke winnaar Frankrijk. De Davis Cup heeft de afgelopen jaren een metamorfose ondergaan. De beste acht landen werken de slotfase in een week af op dezelfde locatie.
Het seizoen zit er nu op voor de beste tennissers ter wereld. Rond de jaarwisseling gaat het nieuwe seizoen van start in Australië.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
24 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
49 minuten geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden