Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissers grijpen naast Davis Cup na uitblijven stunt Griekspoor

Tennissers grijpen naast Davis Cup na uitblijven stunt Griekspoor

MALAGA (ANP) - Het is de Nederlandse tennissers niet gelukt voor het eerst de Davis Cup te winnen. In de tweede wedstrijd van de eindstrijd tegen Italië bleef een stunt van Tallon Griekspoor uit tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. De Italiaan won met 7-6 (2) 6-2.

Door de zege van Sinner kwamen de Italianen op een 2-0-voorsprong. Eerder op de dag moest Botic van de Zandschulp met 6-4 6-2 zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini.

De eerste set verliep zonder servicebreaks. In de tiebreak die volgde, liep Sinner snel uit naar een 4-1-voorsprong, mede door een aantal slordigheden van de Nederlander. Op zijn eerste setpunt sloeg Sinner een ace. Griekspoor was de enige die breakpoints kreeg in de eerste set. In de derde game liet hij twee mogelijkheden om de servicegame van Sinner te winnen onbenut; hij miste een volley en een backhand.

Net

In de tweede set leverde Griekspoor bij 1-1 voor het eerst zijn servicegame in. Een game later maakte Griekspoor, die kort werd behandeld aan zijn rechterhand, de break achterstand direct ongedaan met een aantal fraaie backhandpassings. De opleving bleek van korte duur, want ondanks het punt van de wedstrijd - een kort geslagen volley die net over het net viel - kwam Griekspoor er niet meer aan te pas.

Bij 4-2 leverde Griekspoor opnieuw zijn servicegame in, waarna Sinner voor de wedstrijd mocht serveren. De beste tennisser van dit moment kwam op 40-0, maar liet vervolgens drie wedstrijdpunten onbenut. Driemaal miste hij een forehand. Op het vierde wedstrijdpunt was het wel raak, dankzij een sterke service naar buiten. Griekspoor eindigde de partij met een backhand in het net.

Metamorfose

De 23-jarige Sinner bekroonde met de titelprolongatie in de Davis Cup een sterk seizoen. In aanloop naar de Davis Cup Finals was hij de beste op de ATP Finals en hij schreef in 2024 ook de Australian Open en de US Open op zijn naam.

Nederland stond voor het eerst in de eindstrijd van het landentoernooi. In 2001 reikte Oranje tot de laatste vier. 23 jaar geleden verloor Nederland in Rotterdam met 3-2 van de uiteindelijke winnaar Frankrijk. De Davis Cup heeft de afgelopen jaren een metamorfose ondergaan. De beste acht landen werken de slotfase in een week af op dezelfde locatie.

Het seizoen zit er nu op voor de beste tennissers ter wereld. Rond de jaarwisseling gaat het nieuwe seizoen van start in Australië.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

16 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

19 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

21 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

22 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

23 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

1 dag geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

1 dag geleden