Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tennissers gaan veel minder verdienen in nieuwe normaal'

'Tennissers gaan veel minder verdienen in nieuwe normaal'

LONDEN (ANP) - Tennissers in de grote toernooien gaan vanaf nu aanmerkelijk minder verdienen aan prijzengeld dan voor 'corona' het geval was. Dat zegt de Spaanse veteraan Feliciano López. "Ik hoop dat iedereen begrijpt dat het allemaal anders wordt. Tenminste voor twee of drie jaar."

Normaal gesproken zou López (38) op het bekende Londense grastoernooi van Queen's rond deze tijd zijn titel verdedigen. Sinds maart wordt er echter geen tenniswedstrijd meer gehouden als gevolg van de wereldwijde uitbraak van het nieuwe coronavirus. Zeker tot augustus zal dit ook niet het geval zijn.

López, tevens directeur van de Madrid Open, zegt dat eerst het bedrijfsleven moet herstellen. "Onze sponsoren krijgen in deze tijd klap op klap te verwerken. Sommige zullen het niet redden. Anderen gaan werknemers ontslaan. De economie moet eerst weer verbeteren, voor we in de sport ook weer grote stappen voorwaarts kunnen maken."

Geduld

De Spanjaard vraagt de spelers daarom om geduld. "Organisaties van wedstrijden hebben voorlopig veel minder geld tot hun beschikking. Ook dat gaat langere tijd duren. Als spelers dat niet begrijpen en dezelfde eisen als voorheen blijven stellen, komt het niet goed. De weg terug zullen we samen moeten bewandelen. We zullen solidariteit moeten tonen."

Wimbledon is inmiddels afgelast, Roland Garros verplaatst naar september en over de US Open tegen het einde van augustus wordt naar verwachting volgende week een beslissing genomen. Lopez: "Mijn inschatting is dat de US Open in New York op de één of andere manier wel doorgaat. Ik weet dat veel topspelers uit Europa voorlopig niet van plan zijn naar de Verenigde Staten af te reizen. Maar ik verwacht niet dat het al dan niet laten spelen van het evenement daarvan afhangt."

Meer uit Sport

Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

36 minuten geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

1 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

19 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

20 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

22 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

1 dag geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden