'Tennissers gaan veel minder verdienen in nieuwe normaal'
LONDEN (ANP) - Tennissers in de grote toernooien gaan vanaf nu aanmerkelijk minder verdienen aan prijzengeld dan voor 'corona' het geval was. Dat zegt de Spaanse veteraan Feliciano López. "Ik hoop dat iedereen begrijpt dat het allemaal anders wordt. Tenminste voor twee of drie jaar."
Normaal gesproken zou López (38) op het bekende Londense grastoernooi van Queen's rond deze tijd zijn titel verdedigen. Sinds maart wordt er echter geen tenniswedstrijd meer gehouden als gevolg van de wereldwijde uitbraak van het nieuwe coronavirus. Zeker tot augustus zal dit ook niet het geval zijn.
López, tevens directeur van de Madrid Open, zegt dat eerst het bedrijfsleven moet herstellen. "Onze sponsoren krijgen in deze tijd klap op klap te verwerken. Sommige zullen het niet redden. Anderen gaan werknemers ontslaan. De economie moet eerst weer verbeteren, voor we in de sport ook weer grote stappen voorwaarts kunnen maken."
Geduld
De Spanjaard vraagt de spelers daarom om geduld. "Organisaties van wedstrijden hebben voorlopig veel minder geld tot hun beschikking. Ook dat gaat langere tijd duren. Als spelers dat niet begrijpen en dezelfde eisen als voorheen blijven stellen, komt het niet goed. De weg terug zullen we samen moeten bewandelen. We zullen solidariteit moeten tonen."
Wimbledon is inmiddels afgelast, Roland Garros verplaatst naar september en over de US Open tegen het einde van augustus wordt naar verwachting volgende week een beslissing genomen. Lopez: "Mijn inschatting is dat de US Open in New York op de één of andere manier wel doorgaat. Ik weet dat veel topspelers uit Europa voorlopig niet van plan zijn naar de Verenigde Staten af te reizen. Maar ik verwacht niet dat het al dan niet laten spelen van het evenement daarvan afhangt."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
14 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden