Tennissers Djokovic en Nadal starten seizoen op ATP Cup
MELBOURNE (ANP) - De toptennissers Novak Djokovic en Rafael Nadal, de nummers 1 en 2 van de wereld, doen volgende maand mee aan de tweede editie van de ATP Cup. Het landentoernooi dient als voorbereiding op de Australian Open. Djokovic leidde Servië vorig jaar naar winst van de eerste ATP Cup. In de finale wonnen de Serviërs met 2-1 van Spanje, mede dankzij een zege van Djokovic op Nadal.
Aan het toernooi, dat in verkorte vorm van 1 tot en met 5 februari wordt gehouden, doen twaalf landen mee die zijn toegelaten op basis van de positie van hun beste tennisser op de wereldranglijst. Australië ontving als gastland een wildcard, Japan mag meedoen omdat kopman Kei Nishikori na veel blessureleed een beschermde ranking heeft.
De andere deelnemers zijn Servië, Spanje, Oostenrijk (met US Open-winnaar Dominic Thiem), Rusland (Daniil Medvedev, Andrei Roeblev), Griekenland (Stefanos Tsitsipas), Duitsland (Alexander Zverev), Argentinië (Diego Schwartzman), Italië (Matteo Berrettini), Frankrijk (Gaël Monfils) en Canada (Denis Shapovalov). Alle landenteams bestaan uit vier spelers.
Bij de loting op 20 januari worden de landen verdeeld over vier poules. De groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Op 8 februari start de Australian Open, drie weken later dan de bedoeling was.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
15 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
21 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
22 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
1 dag geleden