Tennissers Djokovic en Nadal starten seizoen op ATP Cup
MELBOURNE (ANP) - De toptennissers Novak Djokovic en Rafael Nadal, de nummers 1 en 2 van de wereld, doen volgende maand mee aan de tweede editie van de ATP Cup. Het landentoernooi dient als voorbereiding op de Australian Open. Djokovic leidde Servië vorig jaar naar winst van de eerste ATP Cup. In de finale wonnen de Serviërs met 2-1 van Spanje, mede dankzij een zege van Djokovic op Nadal.
Aan het toernooi, dat in verkorte vorm van 1 tot en met 5 februari wordt gehouden, doen twaalf landen mee die zijn toegelaten op basis van de positie van hun beste tennisser op de wereldranglijst. Australië ontving als gastland een wildcard, Japan mag meedoen omdat kopman Kei Nishikori na veel blessureleed een beschermde ranking heeft.
De andere deelnemers zijn Servië, Spanje, Oostenrijk (met US Open-winnaar Dominic Thiem), Rusland (Daniil Medvedev, Andrei Roeblev), Griekenland (Stefanos Tsitsipas), Duitsland (Alexander Zverev), Argentinië (Diego Schwartzman), Italië (Matteo Berrettini), Frankrijk (Gaël Monfils) en Canada (Denis Shapovalov). Alle landenteams bestaan uit vier spelers.
Bij de loting op 20 januari worden de landen verdeeld over vier poules. De groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Op 8 februari start de Australian Open, drie weken later dan de bedoeling was.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
5 uur geleden