Tennissers Djokovic en Nadal starten seizoen op ATP Cup
MELBOURNE (ANP) - De toptennissers Novak Djokovic en Rafael Nadal, de nummers 1 en 2 van de wereld, doen volgende maand mee aan de tweede editie van de ATP Cup. Het landentoernooi dient als voorbereiding op de Australian Open. Djokovic leidde Servië vorig jaar naar winst van de eerste ATP Cup. In de finale wonnen de Serviërs met 2-1 van Spanje, mede dankzij een zege van Djokovic op Nadal.
Aan het toernooi, dat in verkorte vorm van 1 tot en met 5 februari wordt gehouden, doen twaalf landen mee die zijn toegelaten op basis van de positie van hun beste tennisser op de wereldranglijst. Australië ontving als gastland een wildcard, Japan mag meedoen omdat kopman Kei Nishikori na veel blessureleed een beschermde ranking heeft.
De andere deelnemers zijn Servië, Spanje, Oostenrijk (met US Open-winnaar Dominic Thiem), Rusland (Daniil Medvedev, Andrei Roeblev), Griekenland (Stefanos Tsitsipas), Duitsland (Alexander Zverev), Argentinië (Diego Schwartzman), Italië (Matteo Berrettini), Frankrijk (Gaël Monfils) en Canada (Denis Shapovalov). Alle landenteams bestaan uit vier spelers.
Bij de loting op 20 januari worden de landen verdeeld over vier poules. De groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Op 8 februari start de Australian Open, drie weken later dan de bedoeling was.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
4 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
20 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
1 dag geleden