Tennissers Djokovic en Nadal starten seizoen op ATP Cup
MELBOURNE (ANP) - De toptennissers Novak Djokovic en Rafael Nadal, de nummers 1 en 2 van de wereld, doen volgende maand mee aan de tweede editie van de ATP Cup. Het landentoernooi dient als voorbereiding op de Australian Open. Djokovic leidde Servië vorig jaar naar winst van de eerste ATP Cup. In de finale wonnen de Serviërs met 2-1 van Spanje, mede dankzij een zege van Djokovic op Nadal.
Aan het toernooi, dat in verkorte vorm van 1 tot en met 5 februari wordt gehouden, doen twaalf landen mee die zijn toegelaten op basis van de positie van hun beste tennisser op de wereldranglijst. Australië ontving als gastland een wildcard, Japan mag meedoen omdat kopman Kei Nishikori na veel blessureleed een beschermde ranking heeft.
De andere deelnemers zijn Servië, Spanje, Oostenrijk (met US Open-winnaar Dominic Thiem), Rusland (Daniil Medvedev, Andrei Roeblev), Griekenland (Stefanos Tsitsipas), Duitsland (Alexander Zverev), Argentinië (Diego Schwartzman), Italië (Matteo Berrettini), Frankrijk (Gaël Monfils) en Canada (Denis Shapovalov). Alle landenteams bestaan uit vier spelers.
Bij de loting op 20 januari worden de landen verdeeld over vier poules. De groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Op 8 februari start de Australian Open, drie weken later dan de bedoeling was.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
22 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
15 uur geleden