Tennissers balen na 'pijnlijke nederlaag' en 'gestolen wedstrijd'
BOLOGNA (ANP) - Na een nederlaag tegen België in het eerste groepsduel wacht de Nederlandse tennissers een zware klus om alsnog de knock-outfase te bereiken van de Davis Cup Finals. Donderdag is Brazilië in Bologna de volgende tegenstander. "Ik kijk er na zo'n pijnlijke nederlaag niet naar uit, maar wedstrijden spelen is het enige wat je hier overheen kan helpen", zei Tallon Griekspoor, die zijn enkelpartij tegen Zizou Bergs verloor.
Botic van de Zandschulp ging daarna met Wesley Koolhof onderuit in het dubbelspel waardoor de nederlaag (2-1) een feit was. Van de Zandschulp, die zijn single had gewonnen, verving de eerder aangekondigde Robin Haase in het dubbel en verloor van Sander Gillé en Joran Vliegen. "Een pijnlijke nederlaag", zei teamcaptain Paul Haarhuis, die zijn keuze voor Van de Zandschulp verklaarde op de persconferentie. "We hebben de afgelopen dagen in alle samenstellingen getraind. Wesley is onze meest ervaren dubbelaar en Botic maakte de beste indruk."
Nederland kreeg kansen genoeg, zag Haarhuis. "Op de service van Gillé komen we twee keer met 40-15 voor, maar maken we het niet af. Zij pakken de break dankzij een netbal en kantelen het duel. Het voelt als een gestolen wedstrijd."
Teleurstelling
Griekspoor was zelfkritisch. "Ik ben zeer teleurgesteld in mezelf. Ik heb het team laten vallen. Het was een slecht optreden. Zoals zo vaak de laatste weken", vertelde de nummer 1 van Nederland, die met enig fortuin de derde ronde bereikte op de US Open. "Ik voelde me goed vooraf, maar mentaal en fysiek was het niet best. Dit hoort ook bij tennis, helaas."
Hij wilde nog even niet denken aan een volgende partij. "Op dit moment moet ik er niet aan denken, maar ik ben de nummer 1 en moet mijn verantwoordelijkheid nemen. Het mooie is ook dat je nog een kans hebt, ook al wordt het lastig. Maar we hebben ons eerder gered uit een dergelijke situatie. Ik geloof er nog in, maar het moet wel beter gaan."
"We moeten hier een antwoord op vinden", wist ook Haarhuis. Nederland treft naast Brazilië ook nog gastland Italië. De beste twee landen plaatsen zich voor het eindtoernooi in november in Málaga.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden