Tennissers balen na 'pijnlijke nederlaag' en 'gestolen wedstrijd'
BOLOGNA (ANP) - Na een nederlaag tegen België in het eerste groepsduel wacht de Nederlandse tennissers een zware klus om alsnog de knock-outfase te bereiken van de Davis Cup Finals. Donderdag is Brazilië in Bologna de volgende tegenstander. "Ik kijk er na zo'n pijnlijke nederlaag niet naar uit, maar wedstrijden spelen is het enige wat je hier overheen kan helpen", zei Tallon Griekspoor, die zijn enkelpartij tegen Zizou Bergs verloor.
Botic van de Zandschulp ging daarna met Wesley Koolhof onderuit in het dubbelspel waardoor de nederlaag (2-1) een feit was. Van de Zandschulp, die zijn single had gewonnen, verving de eerder aangekondigde Robin Haase in het dubbel en verloor van Sander Gillé en Joran Vliegen. "Een pijnlijke nederlaag", zei teamcaptain Paul Haarhuis, die zijn keuze voor Van de Zandschulp verklaarde op de persconferentie. "We hebben de afgelopen dagen in alle samenstellingen getraind. Wesley is onze meest ervaren dubbelaar en Botic maakte de beste indruk."
Nederland kreeg kansen genoeg, zag Haarhuis. "Op de service van Gillé komen we twee keer met 40-15 voor, maar maken we het niet af. Zij pakken de break dankzij een netbal en kantelen het duel. Het voelt als een gestolen wedstrijd."
Teleurstelling
Griekspoor was zelfkritisch. "Ik ben zeer teleurgesteld in mezelf. Ik heb het team laten vallen. Het was een slecht optreden. Zoals zo vaak de laatste weken", vertelde de nummer 1 van Nederland, die met enig fortuin de derde ronde bereikte op de US Open. "Ik voelde me goed vooraf, maar mentaal en fysiek was het niet best. Dit hoort ook bij tennis, helaas."
Hij wilde nog even niet denken aan een volgende partij. "Op dit moment moet ik er niet aan denken, maar ik ben de nummer 1 en moet mijn verantwoordelijkheid nemen. Het mooie is ook dat je nog een kans hebt, ook al wordt het lastig. Maar we hebben ons eerder gered uit een dergelijke situatie. Ik geloof er nog in, maar het moet wel beter gaan."
"We moeten hier een antwoord op vinden", wist ook Haarhuis. Nederland treft naast Brazilië ook nog gastland Italië. De beste twee landen plaatsen zich voor het eindtoernooi in november in Málaga.
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden