Tennissers balen na 'pijnlijke nederlaag' en 'gestolen wedstrijd'
BOLOGNA (ANP) - Na een nederlaag tegen België in het eerste groepsduel wacht de Nederlandse tennissers een zware klus om alsnog de knock-outfase te bereiken van de Davis Cup Finals. Donderdag is Brazilië in Bologna de volgende tegenstander. "Ik kijk er na zo'n pijnlijke nederlaag niet naar uit, maar wedstrijden spelen is het enige wat je hier overheen kan helpen", zei Tallon Griekspoor, die zijn enkelpartij tegen Zizou Bergs verloor.
Botic van de Zandschulp ging daarna met Wesley Koolhof onderuit in het dubbelspel waardoor de nederlaag (2-1) een feit was. Van de Zandschulp, die zijn single had gewonnen, verving de eerder aangekondigde Robin Haase in het dubbel en verloor van Sander Gillé en Joran Vliegen. "Een pijnlijke nederlaag", zei teamcaptain Paul Haarhuis, die zijn keuze voor Van de Zandschulp verklaarde op de persconferentie. "We hebben de afgelopen dagen in alle samenstellingen getraind. Wesley is onze meest ervaren dubbelaar en Botic maakte de beste indruk."
Nederland kreeg kansen genoeg, zag Haarhuis. "Op de service van Gillé komen we twee keer met 40-15 voor, maar maken we het niet af. Zij pakken de break dankzij een netbal en kantelen het duel. Het voelt als een gestolen wedstrijd."
Teleurstelling
Griekspoor was zelfkritisch. "Ik ben zeer teleurgesteld in mezelf. Ik heb het team laten vallen. Het was een slecht optreden. Zoals zo vaak de laatste weken", vertelde de nummer 1 van Nederland, die met enig fortuin de derde ronde bereikte op de US Open. "Ik voelde me goed vooraf, maar mentaal en fysiek was het niet best. Dit hoort ook bij tennis, helaas."
Hij wilde nog even niet denken aan een volgende partij. "Op dit moment moet ik er niet aan denken, maar ik ben de nummer 1 en moet mijn verantwoordelijkheid nemen. Het mooie is ook dat je nog een kans hebt, ook al wordt het lastig. Maar we hebben ons eerder gered uit een dergelijke situatie. Ik geloof er nog in, maar het moet wel beter gaan."
"We moeten hier een antwoord op vinden", wist ook Haarhuis. Nederland treft naast Brazilië ook nog gastland Italië. De beste twee landen plaatsen zich voor het eindtoernooi in november in Málaga.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris voorkwam dat Max Verstappen poleposition veroverde in de Grote Prijs van Mexico-Stad. Dat stelde de viervoudig wereldkampioen van Red Bull na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Mexico-Stad bij Viaplay.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de vijfde positie in de Grote Prijs van Mexico-Stad. De viervoudig wereldkampioen reed in de kwalificatie de vierde tijd, maar moet door een gridstraf één positie naar achteren in de startopstelling.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft op overtuigende wijze de 1500 meter gewonnen bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal. De olympisch kampioen op deze afstand maakte daarmee zijn fout op de 500 meter goed, toen hij in de finale in de laatste bocht Teun Boer onderuit schaatste en zijn landgenoot daarmee een zekere zege ontnam.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.
12 uur geleden