Tennissers Australië naar halve finales ATP Cup na spektakel
SYDNEY (ANP) - Australië heeft zich als eerste land verzekerd van een plek in de halve finales van de ATP Cup, het landentoernooi ter voorbereiding op de Australian Open. De Australiërs versloegen in Sydney Groot-Brittannië in een zenuwslopende ontmoeting met 2-1.
De beslissing viel in het dubbelspel, waarin Nick Kyrgios en Alex De Minaur in een sensationele partij met 3-6 6-3 en 18-16 net te sterk waren voor dubbelspecialisten Jamie Murray en Joe Salisbury. De Britten lieten vier wedstrijdpunten onbenut en op een van de matchpoints had Murray, de broer van Andy Murray, de hoek voor het uitkiezen. Hij sloeg de makkelijke bal echter uit.
"Dit was de meest stressvolle tiebreak die ik ooit in mijn leven heb gespeeld", zei Kyrgios na afloop. De nummer 29 van de wereld had Cameron Norrie met 6-2 6-2 kansloos gelaten. In het tweede enkelspel verloor De Minaur met 7-6 (4) 4-6 7-6 (2) van Dan Evans.
Australië neemt het zaterdag op tegen de winnaar van de confrontatie tussen Spanje en België. De finale is zondag.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
8 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden