Tennisser Zverev verliest bij rentree na lang blessureleed
SYDNEY (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn eerste officiële partij sinds de halve finales van Roland Garros verloren. Op het toernooi om de United Cup in Australië moest Zverev het in de groepswedstrijd tegen Tsjechië afleggen tegen Jiri Lehecka: 4-6 2-6. De Duitser scheurde begin juni tijdens de halve finale van Roland Garros tegen Rafael Nadal meerdere enkelbanden en moest geopereerd worden.
Zverev, afgezakt naar plek twaalf op de wereldranglijst, zou in eerste instantie in september zijn rentree maken. Hij had toen echter veel last van botoedeem in zijn voet en moest ook de US Open en ATP Finals overslaan.
Begin december keerde Zverev op een demonstratietoernooi in Saudi-Arabië alsnog terug op de baan. Op de United Cup, een toernooi voor gemengde landenteams, maakte Zverev zijn officiële rentree.
"In fysiek opzicht ben ik niet waar ik moet zijn", zei de 25-jarige tennisser uit Hamburg. "Ik ben veel sneller moe dan normaal en ook niet zo snel als voorheen. Maar om eerlijk te zijn ben ik ook pas twee, drie weken pijnvrij. Het gaat wel een tijdje duren tot ik weer op het niveau ben waar ik wil zijn. Het zou dan ook onrealistisch en zelfs dom zijn om hoge verwachtingen uit te spreken voor de Australian Open. Natuurlijk wil ik winnen, dat wil iedereen. Maar het gaat er voor mij vooral om dat ik mijn oude vorm hervind."
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
12 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
12 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
14 uur geleden