Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Zverev uit toernooi gezet wegens onsportief gedrag

Tennisser Zverev uit toernooi gezet wegens onsportief gedrag

ACAPULCO (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev is verwijderd uit het toernooi van Acapulco. Dat is gebeurd vanwege "onsportief gedrag". Zverev, de nummer 3 van de wereld, had in de eerste ronde de Amerikaan Jenson Brooksby verslagen. Hij zou in de tweede ronde zijn landgenoot Peter Gojowczyk treffen.

Zverev (24) misdroeg zich na zijn partij in het dubbelspel met de Braziliaan Marcelo Melo. Het duo verloor van de Brits/Finse combinatie Lloyd Glasspool en Harri Heliövaara. Meteen na de partij intimideerde de Duitser de umpire. Hij sloeg onder meer met zijn racket tot vier keer toe tegen de stoel van de arbiter.

"Vanwege onsportief gedrag aan het einde van zijn dubbelwedstrijd op dinsdag, is Alexander Zverev uit het toernooi van Acapulco gezet", meldt mannentennisorganisatie ATP in een korte verklaring op Twitter.

Spijt

Zverev reageerde woensdag berouwvol. "Het is moeilijk onder woorden te brengen hoe zeer ik spijt heb van mijn gedrag", liet hij in een verklaring weten. "Ik heb me geëxcuseerd bij de umpire want mijn gedrag tegenover hem was verkeerd en onacceptabel. Ik ben alleen maar teleurgesteld in mezelf. Dit had niet mogen gebeuren, er zijn geen excuses. Ik verontschuldig me ook tegenover mijn fans, het toernooi en de sport waarvan ik houd."

De Duitser zou boos zijn geweest over een verkeerde beslissing eerder in de partij. Hij had een korte nacht achter de rug nadat zijn wedstrijd tegen Brooksby pas rond 05.00 uur in de nacht van maandag op dinsdag was geëindigd. "Zoals jullie weten geef ik alles op de baan. Maar dit was te veel. Ik ga me beraden en nadenken over hoe me dit niet meer zal overkomen."

Meer sancties

Zijn uitbarsting kan Zverev op meer sancties komen te staan. In 2019 kreeg de Australiër Nick Kyrgios voor vergelijkbaar gedrag een schorsing van zestien weken en een boete van meer dan een ton.

Tegen Zverev loopt ook een onderzoek door de ATP naar beschuldigingen van huiselijk geweld tegenover zijn ex-vriendin, de Russische Olga Sharipova.

Meer uit Sport

Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

1 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

3 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

4 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

4 uur geleden
Van der Poel sprint naar tweede ritzege in Tirreno-Adriatico

MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.

6 uur geleden
Paraskiesters Van Bergen en Petit naast podium op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.

7 uur geleden
Ferrari wil roterende achtervleugel in training China inzetten

SHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.

7 uur geleden