
Tennisser Zverev naar kwartfinales Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de kwartfinales van Roland Garros bereikt. De 26-jarige Duitser won in drie sets van de Bulgaar Grigor Dimitrov: 6-1 6-4 6-3.
De Duitser scheurde vorig jaar tijdens de halve finale van Roland Garros tegen Rafael Nadal meerdere enkelbanden en moest geopereerd worden. Daarna volgde een lange revalidatie.
Zverev, in Parijs als 22e geplaatst na een jaar van revalideren, begon goed tegen de Bulgaar die als 28e werd geplaatst. De Duitser begon met twee breaks en liep uit naar 4-0 en met een derde break pakte hij met 6-1 de set.
In de tweede set kwam Dimitrov met 4-2 voor, maar Zverev won vervolgens vier games op rij. De Duitser had daarna aan één break genoeg om op 5-3 voor de wedstrijd te serveren. Op zijn eerste matchpoint was het raak.
"Het is geweldig dat ik weer in staat ben te spelen zoals ik speel", zei Zverev na afloop op de baan. "Ik ben weer terug in de kwartfinale van Roland Garros, dat is ongelofelijk voor mij. Hopelijk komt er nog meer, ik ben nu hier en ik wil nog niet weg."
In de kwartfinales neemt Zverev het op tegen Tomás Martín Etcheverry. De 23-jarige Argentijn versloeg in drie sets de Japanner Yoshihito Nishioka: 7-6 (8) 6-0 6-1.
Etcheverry die bij zijn eerste deelname aan Roland Garros niet verder was gekomen dan de eerste ronde, heeft dit jaar nog geen set verloren. De Argentijn schakelde in de tweede ronde de als vijftiende geplaatste Kroaat Borna Coric uit.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
22 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
23 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden