Tennisser Zverev meldt dat hij diabetes heeft en start stichting
BERLIJN (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft bekendgemaakt dat hij al jarenlang diabetes heeft. De Duitse olympisch kampioen van de Spelen van Tokio vertelde dat al op 4-jarige leeftijd werd vastgesteld dat hij diabetes type 1 heeft.
"Als kleine jongen heb ik me daar niet al te veel zorgen over gemaakt, later steeds meer. Ik wil laten zien dat je het met deze ziekte nog heel ver kan schoppen", zei Zverev die tegelijkertijd de start van zijn Alexander Zverev Foundation bekendmaakte.
"Nu, jaren later en gesteund door het succes, voel ik me er meer bij op mijn gemak en zeker genoeg om dit initiatief openbaar te maken", zei de tennisser over zijn goede doel. Hij wil een voorbeeld zijn voor mensen die de suikerziekte hebben en een steun voor kinderen "die met een actief leven en de juiste preventie kunnen voorkomen dat ze diabetes krijgen".
Naast het verschaffen van insuline en andere belangrijke medicijnen wil de stichting projecten financieren voor kinderen en jongeren. "Ik zat in de bevoorrechte situatie dat ik een leven kon leiden dat ik altijd wilde", zei de tennisser. "Ik kon tennissen en naar toernooien op de hele wereld reizen en zo bij de beste tennissers van de wereld horen. Dat me dat gelukt is heb ik aan mijn ouders en mijn broer te danken, die me altijd hebben ondersteund."
Zverev revalideert momenteel van een operatie aan zijn rechterenkel. De Duitse tennisser gleed uit in zijn partij tegen Rafael Nadal in de halve finale van Rolands Garros en moest toen opgeven. Bij onderzoek werd vastgesteld dat hij drie enkelbanden had gescheurd.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.
5 uur geledenBOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
19 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
21 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
23 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
1 dag geleden