Tennisser Zverev klaagt over privileges topspelers in Adelaide
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev wil niet klagen, maar de nummer 7 van de wereld vindt wel dat de organisatie van de Australian Open één fout heeft gemaakt. Zverev vindt het vreemd dat een selecte groep toptennissers zich in Adelaide met de nodige privileges mag voorbereiden op de Australian Open, terwijl het grootste deel van het deelnemersveld in Melbourne te maken heeft met strenge coronamaatregelen.
"We moeten begrijpen dat Australië geen Covid-gevallen heeft, totdat wij met onze hele entourage hierheen kwamen", zegt Zverev. "We moeten dus niet te veel klagen over de omstandigheden waarin we zitten. Ik denk dat de enige echte fout die de organisatie gemaakt heeft, dat 'Adelaide-ding' voor de topspelers is. Zij krijgen meer tijd om te trainen, meer vrijheid."
Onder anderen de toptennissers Novak Djokovic, Serena Williams, Rafael Nadal, Naomi Osaka, Dominic Thiem, Ashleigh Barty en Simona Halep verblijven in Adelaide. Zij spelen daar een demonstratietoernooi voordat ze naar Melbourne komen voor de Australian Open. De topspelers hebben in Adelaide wat meer vrijheden en verblijven in betere hotels dan de spelers in Melbourne, die na aankomst eerst twee weken in quarantaine moesten en per dag slechts 5 uur hun hotelkamer af mochten komen om te trainen.
Zverev bereikte afgelopen jaar de halve finales van de Australian Open en de finale van de US Open. De Oostenrijker Thiem was hem in beide partijen de baas.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
56 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
8 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geleden