Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Zverev klaagt over privileges topspelers in Adelaide

Tennisser Zverev klaagt over privileges topspelers in Adelaide

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev wil niet klagen, maar de nummer 7 van de wereld vindt wel dat de organisatie van de Australian Open één fout heeft gemaakt. Zverev vindt het vreemd dat een selecte groep toptennissers zich in Adelaide met de nodige privileges mag voorbereiden op de Australian Open, terwijl het grootste deel van het deelnemersveld in Melbourne te maken heeft met strenge coronamaatregelen.

"We moeten begrijpen dat Australië geen Covid-gevallen heeft, totdat wij met onze hele entourage hierheen kwamen", zegt Zverev. "We moeten dus niet te veel klagen over de omstandigheden waarin we zitten. Ik denk dat de enige echte fout die de organisatie gemaakt heeft, dat 'Adelaide-ding' voor de topspelers is. Zij krijgen meer tijd om te trainen, meer vrijheid."

Onder anderen de toptennissers Novak Djokovic, Serena Williams, Rafael Nadal, Naomi Osaka, Dominic Thiem, Ashleigh Barty en Simona Halep verblijven in Adelaide. Zij spelen daar een demonstratietoernooi voordat ze naar Melbourne komen voor de Australian Open. De topspelers hebben in Adelaide wat meer vrijheden en verblijven in betere hotels dan de spelers in Melbourne, die na aankomst eerst twee weken in quarantaine moesten en per dag slechts 5 uur hun hotelkamer af mochten komen om te trainen.

Zverev bereikte afgelopen jaar de halve finales van de Australian Open en de finale van de US Open. De Oostenrijker Thiem was hem in beide partijen de baas.

Meer uit Sport

Baas AIU: mondiale strijd tegen doping is vastgelopen

MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.

2 uur geleden
Darter Zonneveld boekt eenvoudige zege op WK

LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.

4 uur geleden
Van der Poel verwacht dat hij in Namen om de zege kan strijden

NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."

5 uur geleden
Ben Sulayem herkozen als voorzitter van autosportfederatie FIA

TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.

6 uur geleden
Handballer Smits slaat EK 2026 uit voorzorg over

ARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.

6 uur geleden
Skiester Vonn wint na zeven jaar weer wereldbekerwedstrijd

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.

7 uur geleden
IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

23 uur geleden