Tennisser Zverev klaagt over privileges topspelers in Adelaide
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev wil niet klagen, maar de nummer 7 van de wereld vindt wel dat de organisatie van de Australian Open één fout heeft gemaakt. Zverev vindt het vreemd dat een selecte groep toptennissers zich in Adelaide met de nodige privileges mag voorbereiden op de Australian Open, terwijl het grootste deel van het deelnemersveld in Melbourne te maken heeft met strenge coronamaatregelen.
"We moeten begrijpen dat Australië geen Covid-gevallen heeft, totdat wij met onze hele entourage hierheen kwamen", zegt Zverev. "We moeten dus niet te veel klagen over de omstandigheden waarin we zitten. Ik denk dat de enige echte fout die de organisatie gemaakt heeft, dat 'Adelaide-ding' voor de topspelers is. Zij krijgen meer tijd om te trainen, meer vrijheid."
Onder anderen de toptennissers Novak Djokovic, Serena Williams, Rafael Nadal, Naomi Osaka, Dominic Thiem, Ashleigh Barty en Simona Halep verblijven in Adelaide. Zij spelen daar een demonstratietoernooi voordat ze naar Melbourne komen voor de Australian Open. De topspelers hebben in Adelaide wat meer vrijheden en verblijven in betere hotels dan de spelers in Melbourne, die na aankomst eerst twee weken in quarantaine moesten en per dag slechts 5 uur hun hotelkamer af mochten komen om te trainen.
Zverev bereikte afgelopen jaar de halve finales van de Australian Open en de finale van de US Open. De Oostenrijker Thiem was hem in beide partijen de baas.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
13 uur geleden