Tennisser Zverev in drie sets langs Sinner in New York
NEW YORK (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft voor het tweede opeenvolgende jaar de laatste acht bereikt van de US Open. De olympisch kampioen versloeg in New York de Italiaan Jannik Sinner in drie sets. Binnen 2,5 uur stond de eindstand op het scorebord: 6-4 6-4 7-6 (7).
De als vierde geplaatste Zverev haalde vorig jaar de finale van de US Open. Daarin verloor hij van de Oostenrijker Dominic Thiem. De 24-jarige Duitser wacht nog op zijn eerste grandslamtitel.
Sinner (20) strandde in 2019 en 2020 al in de eerste ronde van de US Open. Zijn derde deelname in New York verliep beter. Hij kwam echter tegen Zverev op de beslissende momenten net tekort.
Zverev speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen de Amerikaan Reilly Opelka en de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris. De Duitser is na zijn eindzege in Tokio en daarna in Cincinnati nu vijftien duels op rij ongeslagen.
Meer uit Sport
ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geleden