Tennisser Zverev eenvoudig naar laatste vier in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn profcarrière de halve finale van Roland Garros gehaald. De 24-jarige Duitser rekende in drie sets af met de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina: 6-4 6-1 6-1.
Zverev is de nummer 6 van de plaatsingslijst in Parijs. Hij haalde eerder in 2020 al de halve finale op de Australian Open en de finale van de US Open. Die verloor hij van de Oostenrijker Dominic Thiem.
In Parijs haalde Zverev twee keer eerder de kwartfinales, in 2018 en 2019. Zijn tegenstander in de halve finale komt uit de partij tussen de als tweede geplaatste Rus Daniil Medvedev en de nummer 5 van de plaatsingslijst Stefanos Tsitsipas uit Griekenland.
Popcorn
Tegen Davidovich Fokina, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp had uitgeschakeld, had Zverev het behoorlijk lastig in de eerste set. De Spaanse nummer 46 van de wereldranglijst brak meteen de eerste opslagbeurt van de Duitser, maar leverde daarna zijn eigen service weer in. Ook daarna verloor Zverev nog twee keer zijn opslagbeurt, maar dat deed de Spanjaard nog een keer vaker, waardoor Zverev alsnog na 49 minuten de eerste set won met 6-4.
Daarna begon de Duitser beter te spelen en hield hij zijn eigen opslagbeurten. Zverev maakte gebruik van de breakkansen op de opslag van Davidovich Fokina en maakte het in 47 minuten tijd af. Op 5-1 in de derde set benutte hij meteen het eerste matchpoint.
"Het is mooi dat ik de have finale heb bereikt, maar ik hoop nog iets verder te komen. Ik heb nog twee partijen te gaan, Ik ben hier om voor de titel te spelen", zei Zverev na afloop. "Ik hoop ook dat ik mijn spel nog iets kan verbeteren." Hij liet weten dat hij "met popcorn" klaar ging zitten om de partij tussen Medevdev en Tsitsipas te bekijken.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
2 dagen geleden