Tennisser Zverev eenvoudig naar laatste vier in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn profcarrière de halve finale van Roland Garros gehaald. De 24-jarige Duitser rekende in drie sets af met de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina: 6-4 6-1 6-1.
Zverev is de nummer 6 van de plaatsingslijst in Parijs. Hij haalde eerder in 2020 al de halve finale op de Australian Open en de finale van de US Open. Die verloor hij van de Oostenrijker Dominic Thiem.
In Parijs haalde Zverev twee keer eerder de kwartfinales, in 2018 en 2019. Zijn tegenstander in de halve finale komt uit de partij tussen de als tweede geplaatste Rus Daniil Medvedev en de nummer 5 van de plaatsingslijst Stefanos Tsitsipas uit Griekenland.
Popcorn
Tegen Davidovich Fokina, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp had uitgeschakeld, had Zverev het behoorlijk lastig in de eerste set. De Spaanse nummer 46 van de wereldranglijst brak meteen de eerste opslagbeurt van de Duitser, maar leverde daarna zijn eigen service weer in. Ook daarna verloor Zverev nog twee keer zijn opslagbeurt, maar dat deed de Spanjaard nog een keer vaker, waardoor Zverev alsnog na 49 minuten de eerste set won met 6-4.
Daarna begon de Duitser beter te spelen en hield hij zijn eigen opslagbeurten. Zverev maakte gebruik van de breakkansen op de opslag van Davidovich Fokina en maakte het in 47 minuten tijd af. Op 5-1 in de derde set benutte hij meteen het eerste matchpoint.
"Het is mooi dat ik de have finale heb bereikt, maar ik hoop nog iets verder te komen. Ik heb nog twee partijen te gaan, Ik ben hier om voor de titel te spelen", zei Zverev na afloop. "Ik hoop ook dat ik mijn spel nog iets kan verbeteren." Hij liet weten dat hij "met popcorn" klaar ging zitten om de partij tussen Medevdev en Tsitsipas te bekijken.
Meer uit Sport
BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
2 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
23 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geleden