
Tennisser Zverev bereikt kwartfinales masterstoernooi Rome
ROME (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich verzekerd van een plaats in de kwartfinales van het masterstoernooi in Rome. De Duitse nummer 3 van de wereld was in twee sets te sterk voor de Australiër Alex de Minaur, de mondiale nummer 22. Het werd 6-3 en 7-6 (5). Voor Zverev is het zijn honderdste overwinning bij een masterstoernooi.
In de kwartfinales neemt de 25-jarige Duitser het op tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Cristian Garin en Marin Cilic uit Kroatië.
Zverev schreef het toernooi in Rome in 2017 al eens op zijn naam. Een jaar later stond hij opnieuw in de finale, maar verloor hij van Rafael Nadal. Afgelopen weekend was Zverev nog verliezend finalist op het masterstoernooi in Madrid, waar hij onderuit ging tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz.
Tsitsipas
Ook de Griek Stefanos Tsitsipas plaatste zich in Rome voor de kwartfinales. Hij versloeg de Rus Karen Chatsjanov in drie sets. Het werd 4-6 6-0 en 6-3 voor de nummer 5 van de wereld. Tsitsipas neemt het in de kwartfinales op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Filip Krajinovic uit Servië en de Italiaan Jannik Sinner.
Bij de vrouwen plaatste Aryna Sabalenka uit Belarus zich moeiteloos voor de kwartfinales in Rome. De nummer 8 van de wereld troefde de Amerikaanse Jessica Pegula in twee sets af: 6-1 6-4.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
1 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
14 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
15 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
15 uur geleden