Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Roeblev
TURIJN (ANP) - Alexander Zverev heeft zijn eerste tennispartij op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De als tweede geplaatste 27-jarige Duitser versloeg de even oude Rus Andrej Roeblev in twee sets: 6-4 6-4.
Zverev won de ATP Finals twee keer, in 2018 en in 2021. Hij steeg begin deze maand door de zege op het masterstoernooi van Parijs naar de tweede plaats op de wereldranglijst. Roeblev staat op de achtste plek op de ranking.
Zverev sloeg op zijn eerste breakpoint toe op de vierde opslagbeurt van de Rus in de eerste set. Na de break hield hij de voorsprong en serveerde op 5-4 de set uit. In de tweede set won de Duitser zijn opslagbeurten gemakkelijk. Hij kreeg op 4-4 twee breakpoints en benutte daarvan meteen de eerste. Zverev serveerde de partij daarna eenvoudig uit en maakte het na 1 uur en 13 minuten met een ace af.
Eerder maandag versloeg de Noor Casper Ruud in dezelfde groep Carlos Alcaraz uit Spanje in twee sets: 6-1 7-5.
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
2 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
3 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
12 uur geleden