Tennisser Verdasco aanvaardt dopingschorsing van twee maanden
LONDEN (ANP) - De Spaanse tennisser Fernando Verdasco heeft een dopingschorsing van twee maanden aanvaard. De 39-jarige voormalig nummer 7 van de wereld krijgt de straf omdat hij in februari van dit jaar tijdens een challenger in Rio de Janeiro positief testte op een verboden middel tegen ADHD. Zijn schorsing loopt af op 8 januari.
Verdasco had een schorsing van twee jaar kunnen krijgen, maar hij voerde met succes aan dat hij een medische vrijstelling heeft om het medicijn tegen ADHD te gebruiken. De Spanjaard was echter vergeten het verlopen attest te verlengen.
Het internationale integriteitsbureau ITIA, dat namens de mondiale tennisbond ITF dopingzaken behandelt, gaf in zijn vonnis aan dat Verdasco niet opzettelijk de overtreding had begaan of nalatig was geweest. Om die reden verminderde de instantie de schorsing van twee jaar na twee maanden.
Verdasco won zeven toernooien in zijn carrière. Hij is inmiddels afgezakt naar de 125e plaats op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
13 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
14 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
14 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
18 uur geleden