Tennisser Van Rijthoven naar laatste vier in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tim van Rijthoven heeft zich op het grastennistoernooi van Rosmalen verzekerd van een plek in de halve finales. De nummer 205 van de wereld was met 7-6 (2) 6-4 te sterk voor de Fransman Hugo Gaston, de mondiale nummer 66.
De 25-jarige Van Rijthoven gaf zo zijn verrassende zege van donderdag op de Amerikaan Taylor Fritz een passend vervolg. De nummer 4 van Nederland had voor deze editie van het toernooi in Brabant nog nooit een partij gewonnen op het hoogste niveau.
Van Rijthoven maakte het op zijn eerste wedstrijdpunt af met een forehand langs de lijn. De sterk serverende Nederlander won liefst 38 van de 40 gespeelde punten op zijn eerste opslag. Hij stond geen servicegame af en sloeg twaalf aces. Aan één break, halverwege de tweede set, had hij - na overtuigend de tiebreak van de eerste set gewonnen te hebben - voldoende voor de zege.
De wedstrijd van de enige overgebleven Nederlander in het enkelspel werd op Court 1 gespeeld, omdat vrijdag op het gecombineerde mannen- en vrouwentoernooi Daniil Medvedev en Félix Auger-Aliassime - de nummers 1 en 2 van het mannentoernooi - op het centercourt in actie komen.
Zaterdag neemt Van Rijthoven, die sinds begin dit jaar wordt begeleid door oud-prof Igor Sijsling, het bij de laatste vier op tegen de winnaar van het duel tussen Auger-Aliassime en de Rus Karen Chatsjanov.
Van Rijthoven is de eerste Nederlandse halvefinalist in Rosmalen sinds Robin Haase in 2015. Haase verloor zeven jaar geleden bij de laatste vier van de Fransman Nicolas Mahut, die uiteindelijk de titel pakte.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
9 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
11 uur geleden