Tennisser Van Rijthoven mikt op rentree eind deze maand
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven wil nog eind deze maand zijn rentree maken. De 26-jarige Van Rijthoven mikt voor zijn comeback op een futuretoernooi in het Portugese Faro, dat op 26 februari begint. De futures zijn het laagste niveau van de internationale tennistour.
Van Rijthoven kwam een jaar geleden voor het laatst in actie, op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De voormalig nummer 101 van de wereld onderging vorig jaar een elleboogoperatie.
"Ik heb er wel zin in, met thuis zitten is het nu wel gedaan", zei Van Rijthoven in een podcast van de KNLTB. "Met de elleboog gaat het de goede kant op, ik ben hartstikke fit. Het enige wat ik nog niet voluit kan is serveren, maar dat gaat tijd kosten."
Slagingspercentage
Van Rijthoven raakte vorig jaar vier maanden geen racket aan. "Dan ben je ineens een 'gym rat' en herdenk je je carrière. Gaat dit nog wel goed komen? Het slagingspercentage van de operatie is 85 procent, maar dan schiet toch die andere 15 procent door je hoofd."
Anderhalf jaar geleden won Van Rijthoven het grastoernooi van Rosmalen. Kort daarna haalde hij de vierde ronde van Wimbledon.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
15 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
16 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
18 uur geleden