Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Van Rijthoven is pijnvrij en is bijna klaar voor rentree

Tennisser Van Rijthoven is pijnvrij en is bijna klaar voor rentree

VOLENDAM (ANP) - Voorzitter Jaap Veerman van de raad van commissarissen van FC Volendam verwacht niet dat het ontslag van preses Jan Smit en de overige bestuursleden een begin is van een massale uittocht van invloedrijke mensen bij de club uit de Eredivisie. "Dat denk ik niet", zei hij op een drukbezochte persconferentie. "Want het gaat uiteindelijk om de club Volendam."

Voorzitter Smit en de overige bestuursleden zijn ontslagen, omdat ze het voortbestaan van FC Volendam in gevaar zouden brengen. Volgens de rvc heeft de club op dit moment een negatief eigen vermogen van 3 miljoen euro op een begroting van 11 miljoen euro.

"We moesten in actie komen, anders zou de ondernemingsrechter mij dat kunnen verwijten", zei Veerman. "We gokken nu op transfers en opbrengsten van oud-spelers van ons die weer naar een andere club gaan. We zijn afgelopen zomer gered omdat Micky van de Ven voor 40 miljoen euro van VfL Wolfsburg naar Tottenham Hotspur is verhuisd. We zouden daar 15 procent van krijgen, maar helaas hebben we ingestemd met 12,5 procent. Maar dat heeft ons wel gered. Ik zie dat niet ieder jaar gebeuren."

'Orde scheppen'

Smit werkte nauw samen met het zogenoemde Team Jonk, dat bestaat uit technisch manager Wim Jonk, technisch directeur Jasper van Leeuwen en directeur opleidingen Ruben Jongkind. "Ik heb geen aanwijzingen dat zij weggaan", zei Veerman. "Zij hebben een contract. Ze moeten hun werk doen."

Trainer Matthias Kohler en zijn spelersgroep staan ook achter Smit. "Maar zij voetballen gewoon voor Volendam en de fans", zei Veerman. "Ik zou ook niet weten waarom er sponsors zouden afhaken. Ik hoop ook dat Jan Smit onze club blijft steunen. Hij is de beste ambassadeur van Volendam die ik mezelf kan wensen. Maar hij was wel een heel slechte voorzitter. Dat vindt de hele rvc."

Smit is anderhalf jaar voorzitter van FC Volendam geweest. "En het laatste jaar was het een oorlogssituatie", zei Veerman. "Smit en het bestuur hebben in de zomer voor de tweede keer een gele kaart gekregen van ons. Alleen omdat hij Smit is, was dat nog geen rood. Wij wilden een algemeen directeur, een onafhankelijke technisch directeur en een nieuwe rvc met competenties. Dat hebben we onlangs herhaald. Jan werd ontzettend boos. Hij zei dat het oorlog was en wilde nooit meer met me praten. Maar hij heeft een skybox in het stadion en is altijd welkom. Wij gaan op zoek naar een nieuw bestuur dat orde moet scheppen. Ik wil zelf niet meer in de nieuwe rvc zitten."

Meer uit Sport

Abrahamsen maand na sleutelbeenbreuk gelukkige ritwinnaar in Tour

TOULOUSE (ANP) - Jonas Abrahamsen brak half juni een sleutelbeen bij een val in de Ronde van België. "Ik heb gehuild, ik dacht dat ik de Tour de France ging missen", vertelde de Noor van Uno-X Mobility, kort nadat hij in Toulouse de elfde etappe van de Tour de France had gewonnen. "Ik voelde me zo sterk vandaag, het is ongelooflijk."

12 uur geleden
Griekspoor werkt 5 matchpoints weg en wint in Bastad

BASTAD (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (29) heeft met veel moeite de kwartfinales van de Nordea Open bereikt. De nummer 1 van Nederland versloeg in het Zweedse Bastad de Italiaanse qualifier Andrea Pellegrino met 4-6 7-6 (6) 6-3. Hij werkte in de tweede set vijf matchpoints van de Italiaan weg.

13 uur geleden
Van der Poel grijpt net naast tweede ritzege in Tour

TOULOUSE (ANP) - Mathieu van der Poel is er niet in geslaagd de elfde etappe van de Tour de France te winnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck kon in Toulouse na een lastige finale net niet een leidend tweetal achterhalen. De ritzege ging naar de Noor Jonas Abrahamsen. De Noor van Uno-X Mobility versloeg de Zwitser Mauro Schmid in de sprint. Van der Poel finishte enkele seconden later als derde.

13 uur geleden
Volleyballers verliezen in Nations League nipt van Oekraïne

LJUBLJANA (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben in de Nations League voor de zevende achtereenvolgende keer verloren. In Ljubljana was Oekraïne nipt te sterk voor het team van bondscoach Joel Banks: 3-2 (25-21 20-25 20-25 26-24 15-13).

15 uur geleden
Van de Zandschulp na winst op Ymer in tweede ronde Bastad

BASTAD (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het ATP-toernooi van Bastad bereikt. De 29-jarige tennisser won de partij over twee dagen in twee sets van de drie jaar jongere Zweed Mikael Ymer: 6-4 6-1. Van de Zandschulp speelt in Zweden tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Cristian Garin en de Argentijn Camilo Ugo Carabelli.

15 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor elfde etappe

TOULOUSE (ANP) - De renners in de Tour de France zijn om 13.50 uur begonnen aan de elfde etappe, een rit met start en finish in Toulouse. Een dag na de eerste rustdag wacht het peloton een rit over 156 kilometer met een lastige finale. In de laatste 45 kilometer liggen vier hellinkjes. De laatste, met de top op een kleine 9 kilometer voor de finish, is de lastigste.

16 uur geleden
Griekspoor, Van de Zandschulp en Lamens in hoofdtoernooi US Open

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Suzan Lamens worden rechtstreeks toegelaten tot de US Open. Dat heeft de organisatie van het grandslamtoernooi in New York bekendgemaakt. De Nederlanders Jesper de Jong en Arantxa Rus zijn vooralsnog aangewezen op de kwalificaties. Het toernooi wordt van 24 augustus tot en met 7 september gespeeld.

17 uur geleden