Tennisser Van Rijthoven gaf op vanwege nieuwe rugklachten
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven heeft in de kwalificaties voor de Australian Open moeten opgeven vanwege rugklachten. "Dit gebeurt me veel te vaak, dus we gaan het thuis grondig laten onderzoeken", meldt de 25-jarige nummer 111 van de wereld via Instagram. Van Rijthoven stond dinsdag in de eerste ronde van de kwalificaties met 6-3 en 3-0 achter tegen de Zwitser Leandro Riedi toen hij opgaf.
Voor Van Rijthoven staat over een maand het ABN AMRO Open in Rotterdam op het programma. Ook is hij geselecteerd voor de komende ontmoeting met Slowakije in de Daviscup, op 4 en 5 februari in Groningen.
Van Rijthoven kende vorig jaar zijn doorbraak door het grastoernooi van Rosmalen te winnen. Kort daarna bereikte hij de vierde ronde op Wimbledon.
Meer uit Sport
AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
7 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
1 dag geleden