Tennisser Van Rijthoven bekroont topweek in Rosmalen met titel
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven heeft zeer verrassend het grastoernooi van Rosmalen op zijn naam geschreven. De nummer 205 van de wereld, toegelaten op basis van een wildcard, was in de finale met 6-4 6-1 te sterk voor de Rus Daniil Medvedev, de mondiale nummer 2 en vanaf maandag de aanvoerder van de wereldranglijst.
Van Rijthoven maakte het al na een uur en 5 minuten op zijn tweede wedstrijdpunt af met een sterke service, waarna hij zich vol ongeloof op het gras liet vallen. Vervolgens zocht hij zijn team en familieleden op in de spelersbox, waar ook de vorig jaar gestopte Kiki Bertens naar de finale keek.
Een game eerder had Van Rijthoven al een wedstrijdpunt gekregen op de opslag van Medvedev (26), die in de tweede set erg slordig speelde en Van Rijthoven betrekkelijk eenvoudig zijn eerste titel liet pakken.
Bloedneus
Van Rijthoven brak Medvedev in de tweede game van de wedstrijd, maar werd direct teruggebroken. De partij lag enige tijd stil wegens een bloedneus bij de Rus, die op 5-4 opnieuw zijn service inleverde.
In de tweede set liep Van Rijthoven snel uit naar 5-0, waarna Medvedev nog één game pakte. Van Rijthoven maakte het vervolgens overtuigend af met een lovegame, die hij begon met een ace. In totaal sloeg hij vier aces, beduidend minder dan eerder in het toernooi.
Sjeng Schalken
De 25-jarige Van Rijthoven, die voor deze week nog nooit een wedstrijd op ATP-niveau had gewonnen, is de eerste Nederlandse winnaar in Rosmalen sinds Sjeng Schalken in 2003. Raemon Sluiter was in 2009 de laatste Nederlandse finalist op het Brabantse gras.
Roosendaler Van Rijthoven - gecoacht door oud-prof Igor Sijsling - baarde deze week opzien door de nummers 1, 2 en 3 van de plaatsingslijst te verslaan, respectievelijk Medvedev, de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Amerikaan Taylor Fritz.
Van Rijthoven is de opvolger van de Fransman Adrian Mannarino, die in 2019 de laatste editie wist te winnen. In 2020 en 2021 ging het toernooi niet door vanwege de coronapandemie.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden