Tennisser Van de Zandschulp wint in Montreal
MONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De beste Nederlander versloeg bij zijn eerste optreden in de Canadese stad de Serviër Miomir Kecmanovic. Dat deed hij in twee sets, 6-1 7-5.
De 26-jarige Van de Zandschulp trok de eerste set met groot vertoon van macht - in slechts 23 minuten - naar zich toe. De nummer 25 van de wereld sloeg in de openingsset vijf aces en verloor slechts twaalf punten in totaal. In de tweede set maakte hij een 5-2 achterstand ongedaan. Van de Zandschulp besloot het duel na ruim een uur met een lovegame.
Het was al de derde keer dit jaar dat de Nederlander de tien plekken lager geklasseerde Serviër trof. Begin dit jaar won Kecmanovic in Indian Wells en in München was Van de Zandschulp de beste.
Tweede ronde
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp het op tegen de Brit Cameron Norrie, die als negende geplaatst is in Montreal. Norrie was met 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Brandon Nakashima.
Het evenement in Montreal werd aanvankelijk nogal geplaagd door regenval. Daardoor was het schema op dinsdag overvol.
Meer uit Sport
INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
58 seconden geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
7 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
20 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geleden